Hádzanári MHK postúpili do elitnej šestky extraligy!

• Šport / Hádzaná
  • 5. februára 2019, 18:00

Po mesačnej zimnej prestávke v poslednom kole základnej časti cestovali hádzanári MHK Piešťany do Modry, kde sa im podarilo zvíťaziť 23:14. Extraligový nováčik z Piešťan si tak zaistil postup do prvej šestky.

Ilustr, foto © Marek Bučko

Domáci boli počas prvej desaťminútovky neustále vo vedení o gól. V 10. min hostia vyrovnali na 3:3. Piešťanom sa nedarila streľba, čo využili domáci a v 20. min viedli 7:5. Za tohto stavu hosťujúci Michalka nepremenil sedemmetrový hod. Piešťany v 22. min vyrovnali na 7:7 v závere polčasu otočili skóre po góloch Minarovského a Laha.

V druhom dejstve hráči MHK zlepšili obranu a postupne si vybudovali náskok – v 37. min 14:10, v 45. min 18:12. V závere zápasu sa postupne dostali na ihrisko skoro všetci hráči. Gólovú bodku na konečných 23:14 dal v 58. min Laho.

Martin Nedorost, tréner MHK: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký boj. Modra potrebovala bodovať. V súťažnom zápase po dlhšej prestávke sme nehrali ešte dobre. Dôležitosť stretnutia nám trochu zväzovala ruky, v útoku sme nepremieňali čisté šance. Už v prvom polčase sme nepremenili sedem preskokov, počas celého zápasu sa hrala rýchla hádzaná na obe strany. V druhom dejstve sme ešte zlepšili obranu a postupne sme navyšovali vedenie. Podali sme kolektívny výkon. Dopredu nás hnali diváci z fanklubu, aj keď sa nám nedarilo. Ďakujeme, že cestovali s nami a vytvorili nám domáce prostredie.“

Slovan Modra – MHK Piešťany 14:23 (8:9)

pokutové hody: 2/41 – 3/2, vylúčenia: 7/5

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Minarovský 3, Salvata, Bočkay 2, Michalka 3, Laho 3, Rakús 6, Szapu, Polakovič 5, Majerník, Kotula, Stano, Halo, Jaššo 1

Najviac gólov Modry: Lackovič 3, Arokszallasi a Bača po 2

Po základnej časti nasleduje nadstavba s dvomi skupinami – o 1.-6. miesto (desať kôl) a o 7.-10. priečku (šesť kôl), pričom mužstvá si prenášajú dovtedy získané body a skóre.