Nech nezostane len pri predsavzatiach

  • Editoriál / Blogy
  • 15. januára 2019, 10:00

Nový rok 2019 je tu a s ním tradične prichádzajú aj predsavzatia rôznych druhov. Určite si veľa ľudí po sviatkoch povedalo, že v novom roku sa budem viac hýbať, budem sa snažiť schudnúť… Poznáte to. Na jednej strane je to super, na tej druhej pevne verím, že vo väčšine prípadov to nezostane len ako krátkodobá záležitosť.

tomas horky portret
Tomáš Horký © apt

Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že som mal obdobie, možno rok dlhé, keď som zlenivel a športovaniu som príliš veľa nedal. Vyhováral som sa, že nemám čas, veľa práce, bla bla bla. Aj to určite poznáte. To sú všetko výhovorky. Každý by si mal nájsť sám na seba čas, pretože ak sa nebudeme venovať sami sebe, raz nás to dobehne. Aj ja som si pred pár rokmi dal predsavzatie, tuším to ani nebolo hneď na Nový rok. Jednoducho som sa rozhodol, že treba niečo robiť, a rozhodne si to neviem vynachváliť.

Prepadol som cestnej cyklistike a po tom, čo som skončil s aktívnym hokejom, som si našiel šport, ktorý ma neskutočne baví, dobíja energiou a perfektne si pritom vyvetrám hlavu. Spoznal som dobrých ľudí, ktorí majú podobnú záľubu ako ja, a postupne sa pre mňa cyklistika stala vášňou. Dostal som sa do takého stavu, že vždy netrpezlivo čakám, keď bude prívetivé počasie, aby som mohol vyjsť na jazdu.

Nie som ten pravý a ani ten typ, aby som dával rozumy, ale hýbte sa a športujte, kým môžete. Vo svete sú milióny prípadov ľudí, ktorí by radi športovali a nemôžu. Ako sledujem okolie, musím uznať, že v posledných rokoch sa tento stav zlepšuje, čoraz viac ľudí vidím behať, bicyklovať, korčuľovať, cvičiť či vyvíjať ďalšie aktivity. Dúfam, že sa postupne dočkáme podobného zlepšenia aj pri tých najmenších, kde sa to, naopak, zhoršuje a čím ďalej menej detí sa venuje športu.

Tomáš Horký

Priestor pre vašu reklamu 728×90

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany tohtoročná snehová nádielka poriadne prevetrala. Januárové rekordné sneženie vyhnalo do ulíc nielen technických pracovníkov, ale aj takmer…
  • 21.02.2019, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava