Futbalisti PFK nedali Cíferu šancu

• 24. októbra 2018, 16:00

V súboji 11. kola šiestej futbalovej ligy porazili doma Piešťany po jednoznačnom priebehu Cífer 4:0. Skóre otvoril v 34. minúte gólom z pokutového kopu Jozef Glos. Svoj druhý presný zásah pridal v 43. minúte. Dva góly za PFK strelil aj Adam Kusý.

Piešťanci si na svoje konto pripísali ďalšie víťazstvo. © FB PFK Piešťany

Szilárd Petényi, asistent trénera PFK: „Zaslúžené víťazstvo a jednoznačná celozápasová prevaha je ukazovateľ pomeru síl v tomto stretnutí, kde naši chlapci dominovali na lopte a nepripustili žiadne zaváhanie. Hostia pricestovali defenzívne naladení, preto nebolo jednoduché presadiť sa proti defenzívnemu bloku v prehustenom priestore, ktorý vytvárali takmer všetci hráči. Do vedenia sme išli v 25. minúte po penalte, ktorú Jožko Glos nekompromisne premenil. Od tohto okamihu sme očakávali, že hostia viac otvoria hru, čo sa nestalo, a bolo na nás dobrým pohybom odlákavať súperových hráčov a uvoľniť priestor pre prihrávku s následnými nábehmi a finalizovať útočnú fázu. Tieto úlohy sme dokázali napĺňať a vytvorili sme si množstvo šancí, kde sa presadili Glos a dvakrát Adam Kusý po spolupráci s Maťom Gulom. Celkovo sme spokojní s hrou a pozitívne vnímam, že sme sa herne neprispôsobili a nezľahčili si úlohy proti pasívnemu súperovi a naše tempo hry v zápase neklesalo.“

Piešťany – Cífer 4:0 (3:0)

Góly: 24. a 43. Glos (prvý z pen.), 42. a 61. Kusý

Zostavy – Piešťany: Budka – Szabo, Glos, Miškech, Kusý, Gula, D. Štefanka, Maraz, J. S23ekera, Beblavý, J. Štefanka (Prelovský, Korec, Kollár, Javorka), Cífer: Čambal – Fajkus, Grosman, Pištej, Domorák, Janošovič, Mackura, Fulier, Krutý, Leffler, Jovanovič (D. Gašparovič)