Piešťanský Akvatlon už tento víkend

  • Šport / Ostatné športy
  • 28. augusta 2018, 19:00

Na Lodenici sa v nedeľu 2. septembra uskutoční ôsmy ročník úspešného Piešťanského Akvatlonu. Pôjde o deviate kolo Slovenského pohára v akvatlone a 27. kolo Slovenského pohára v kategórii mladších a starších žiakov a žiačok. Prekonávaná vzdialenosť v hlavnej kategórii bude taká istá ako minulý rok. Najskôr sa budú behať tri kilometre, potom 1000 metrov plávať a nasleduje opäť trojkilometrový beh.

V nedeľu sa na Lodenici uskutoční už ôsmy ročník Piešťanského Akvatlonu. © archív (jbš)

Organizátori sa rozhodli priblížiť akvatlonové disciplíny – plávanie a beh – aj širokej verejnosti. Otvoria kategóriu Open pre ženy a mužov na skrátenú vzdialenosť – plávanie 500 m a beh 3 km, určenú pre všetkých, ktorí vedia plávať a behať a chcú si zasúťažiť alebo si takúto kombináciu vyskúšať.

Možnosť pre verejnosť tkvie aj v štafete, keď jeden člen len pláva a druhý len behá. V tomto prípade pôjde už o 3 km beh, 1 km plávanie a opäť 3 km beh. Samozrejme, kto chce, môže si strihnúť túto dlhšiu trať sám. Nemusí byť registrovaný v triatlonovej únii.

Akvatlon si môžu prísť vyskúšať aj deti na trase 25/50 metrov plávanie a 200/500 m beh podľa ročníkov. Štart hlavnej kategórie pretekov na vzdialenosť 3 km – 1 km – 3 km je plánovaný na 12.30 h a polhodinu po nich odštartuje kategória Open Muži/Ženy – 500 m/1 km. Deti štartujú od 10:00 a majú spolu so žiakmi štart zdarma. Dospelí zaplatia v predstihu 12 eur a štafety 16 eur. Na mieste bude štartovné drahšie (16/24 eur). Účastníci v kategórii Open absolvujú po štarte o 13:00 najskôr plávanie vo vodnej nádrži Sĺňava za dohľadu motorového člna a kajakárov, potom si odbehnú tri kilometre.

Registrácia na tejto adrese: www.vysledkovyservis.sk/piestansky-akvatlon.

(ts)

5 Shares

Najnovšie správy

Som čašníčka. Ako drvivá väčšina všetkých barmanov či čašníkov, aj ja som mala s majiteľom uzatvorenú pracovnú zmluvu formou dohody.…
  • 04.04.2020, 07:34
  • Piešťany / Spravodajstvo / Blogy
sobota, 4. apríla 2020
Meniny má Izidor, Izidora, zajtra Miroslava