Drahovce rozstrieľali Dolnú Krupú 9:0

• 22. augusta 2018, 18:00

Futbalisti OFK Drahovce si v druhom kole šiestej ligy schuti zastrieľali. Na domácej pôde doslova rozdrvili Dolnú Krupú 9:0, keď už v prvom polčase dali šesť gólov. Víťazstvo domácich ozdobil hetrikom Michal Németh.

Drahovčan Michal Németh prispel k víťazstvu nad Dolnou Krupou hetrikom. © Ján Král

Skóre zápasu otvoril už v 12. minúte Gabriš, ktorý dostal prihrávku dovnútra šestnástky a napriek tomu, že bol bránený protihráčom, dokázal prekonať brankára hostí strelou po zemi – 1:0. Hneď o minútu neskôr zakončil rýchly protiútok Németh, ktorý dostal výbornú kolmicu od spoluhráča a z hranice šestnástky bez problémov zvýšil na 2:0. V 17. min vyhrávali Drahovce už o tri góly, keď centrovanú loptu upratal hlavou do brány opäť Németh. V 30. min vystrelil spoza šestnástky Vančo, jeho strelu však zblokoval obranca hostí, na čo brankár nezareagoval a bolo to 4:0. Gólová smršť Drahoviec pokračovala aj o dve minúty neskôr, Valla dostal peknú prihrávku za obranu a umiestnenou strelou po zemi zvýšil už na 5:0. Ešte do polčasu Drahovčania upravili na 6:0, keď Gabriš v 44. min dorazil do prázdnej brány spoluhráčovu zblokovanú strelu.

Domáci pokračovali v gólových hodoch aj po prestávke, v 46. min zvyšoval na 7:0 ďalekonosnou strelou Onder. V 70. min dostal lobovanú prihrávku za obranu Valla, ktorý nezaváhal a zoči-voči brankárovi hostí upravil na 8:0. Gólovú pečať za stretnutím dal v 72. min Németh, krásnou strelou z voleja upravil na konečných 9:0 a zavŕšil svoj hetrik.

Drahovce – Dolná Krupá 9:0 (6:0)

Góly: 12. a 44. M. Gabriš, 13., 17. a 72. Németh, 30. Vančo, 32. a 70. Valla, 46. Onder

Červená karta: 16. Skýpala (Dol. Krupá)

Zostava Drahoviec: Paulovič – Minárik, Onder, J. Poláčik, Zajac, Valla, Németh, Vančo, Hargaš, Martin Horúcka, Gabriš (Š. Šerjeník, Šúst, Bihari, Bednár, Wendland)