Bodona patrí tento týždeň kynológom

Kynologický klub Bodona Piešťany organizuje tento týždeň opäť jeden z letných výcvikových táborov kynológov. V nadväznosti na tábor chystajú v sobotu 4. augusta skúšky podľa národného skúšobného poriadku.


Dôležitou disciplínou na skúškach je obrana. No dobrý psík vie vypátrať aj stopu a tiež poslúchať svojho psovoda. (Autor: vd)

Skúšku základného minima môžu získať psí absolventi kynologického tábora, ktorí zvládnu poslušnosť, stopu aj obranu. Medzi kynológmi, ktorí prišli na Bodonu sú nielen dospelí chovatelia, ale aj prázdninujúci školáci z rôznych miest Slovenska. Po cvičení a tréningoch sa jednotliví účastníci dosýta vykúpali na Prúdoch či na Lide, ale nechýbala ani opekačka a hodiny strávené v dlhých priateľských rozhovoroch. Hostitelia sa postarali aj o prísun jedál či pitný režim.

„ Výcvik prebiehal od pondelka 30. júla. do piatka 5. augusta. V sobotu sme si naplánovali kynologické skúšky. Výcvik bol zameraný na výmenu skúseností z cvičenia psov v jednotlivých kluboch, ako i na prípravu štvornohých zverencov k skúške z výkonu. Tou bude ukončené celotýždňové snaženie,“ uviedol šéf Kynologického klubu Bodona Piešťany, Milan Komadel.

23 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena