Plavci ŠPK Kúpele s dvomi titulmi z otvorenej vody

  • Plávanie / Šport
  • 23. júla 2018, 12:00

Na Zlatých pieskoch v Bratislave sa na prelome júna a júla konali Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na otvorenej vode. V konkurencii plavcov z 27 klubov Rakúska, Českej republiky a domácich sa ich zúčastnilo aj deväť plavcov ŠPK Kúpele Piešťany.

Úspešní piešťanskí plavci: (zľava) Bogárová, Niepelová, Lányi a Škodný. © Darina Moravcová

Najúspešnejší boli Sára Niepelová a Filip Lányi, ktorí získali tituly majstra v kategórii seniorov a juniorov v disciplíne 5000 metrov. Lányi navyše splnil kvalifikačné kritériá Slovenskej plaveckej federácie na juniorské majstrovstvá Európy v diaľkovom plávaní, ktoré sa uskutočnia na Malte. Olívia Šprláková-Zmorová sa umiestnila v kategórii žiačok na 5000 m na druhom mieste a Zora Bogárová medzi seniorkami skončila tretia. Patrik Tapušík vybojoval v kategórii žiakov na 3000 m tretiu priečku.

ŠPK Kúpele ešte reprezentovali a svoje trate úspešne zvládli Michal Škodný, Rebeka Buková, Natália Ertlová a Katarína Lopatková.

Majstrovstvami v diaľkovom plávaní na otvorenej vode plavci ŠPK úspešne ukončili letnú plaveckú sezónu so ziskom 33 medailí, z čoho bolo 13 titulov majstra Slovenska.

Radoslav Suchánek

25 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 06.12.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 7. december 2019
Meniny má Ambróz, zajtra Marína