Medailová žatva Piešťancov na Trenčianskej regate

• Veslovanie / Šport
  • 15. júla 2018, 10:00

Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa počas prvého prázdninového víkendu konal 61. ročník Trenčianskej regaty v rýchlostnej kanoistike. Zúčastnilo sa jej 25 klubov a 432 pretekárov zo Slovenska i zo zahraničia. Za Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 32 kanoistov, od najmenších až po veteránov, ktorí si priniesli z Trenčína 33 medailí. V celkovom bodovaní získal klub tretie miesto so ziskom 160 bodov a zaradil sa za Komárno a Šamorín.

Úspešní piešťanskí vodáci na 61. ročníku Trenčianskej regaty. © Sidónia Podhradská

V sobotu si pretekári zmerali sily nielen so súpermi, ale aj so silným nárazovým vetrom na 200-metrových tratiach v singlových aj v deblových disciplínach. Šprint v nedeľu vystriedala vytrvalosť, ktorej dĺžka sa podľa veku pohybovala od 2000 do 6000 m.

Z kráľovskej disciplíny si piešťanskí kanoisti priniesli šesť zlatých medailí: dve juniorka Silvia Moravčíková v C1 a v C2 na 200 m spolu s Nicki Ficko, tiež dve veterán Milan Jankech v K1 i v K2 a jednu medzi 14-ročnými dievčatami Tamara Balážová v C1.

Piešťanci si tiež vybojovali 10 strieborných medailí: dve kadet Samuel Podhradský v K1 a v K2 spolu s Michalom Jurčom, Patrícia Benková medzi ženami a Romana Švecová medzi 13-ročnými dievčatami v K1, kadetky Nicol Šutovská s Timeou Henry v K2, 13-14-roční chlapci Lukáš Božík a Dušan Hladký a kadet Michal Szobolovszký v C2.

Kanoisti z Kajak & Kanoe Piešťany získali aj osem bronzových cenných kovov: kadet Michal Jurčo, Michal Zrutta medzi 14-ročnými chlapcami a Matej Jurčo v kategórii 10-ročných chlapcov v K1, kadeti Daniel Rybanský s Danielom Ragulom v K2, medzi 13-14-ročnými dievčatami Hana Gavorová s Romanou Švecovou v K2 a v kategórii 14-ročných dievčat Alexandra Lehutová v C1.

Vo vytrvalostných tratiach si vybojovali prvé miesto Romana Švecová v K1, Silvia Moravčíková a Peter Kizek v C1, druhú priečku obsadili Patrícia Benková a Michal Zrutta v K1 a Tamara Balážová v C1, tretí boli Hana Gavorová v K1 a Alexandra Lehutová v C1. Tesne za pódiovými umiestneniami a zemiakovú medailu získali Filip Jankech, Lukáš Chalás, Tatiana Trakalová a Branislav Pešek. Medzi najmenšími skončil Dominik Hladký na piatom mieste.