Mariášisti si polepšili

• 1. júla 2018, 16:00

Slovenská extraliga v mariáši má za sebou prvú polovicu súťaže. Uzavrelo ju šieste kolo, Veľká cena Bratislavy. O extraligové body sa však nehralo v Bratislave, ale v Malackách. Za stoly si zasadlo 354 kartárov. Mariášisti z Dolného Lopašova obsadili štvrtú priečku a celkovo sa posunuli na šiestu spomedzi 19 klubov.

marias domin pavol
ilustračné foto (Autor: gak)

V Malackách boli najlepší kartári z Vysokých Tatier s 2218 bodmi. Ďalšie medailové priečky obsadili Trenčania (2168) a Bratislavčania (1994). Hneď za nimi skončil s 1943 bodmi náš zástupca z Dolného Lopašova. Po šiestich turnajoch vedie ligu Trenčín s 12 547 bodmi pred Vysokými Tatrami (12 287) a Žilinou (12 229). Dolný Lopašov je s 11 611 bodmi šiesty.

Z jednotlivcov vyhral Veľkú cenu Bratislavy Stanislav Orechovský zo Skalice, ktorý nahral 28 bodov. Rovnako nahrali aj druhý Alexander Precák a tretí Gabriel Gavulo z Bratislavy, vyhrali však menej peňazí. Z hráčov D. Lopašova išla najlepšie karta Milošovi Kopeckému, ktorý bol s 26 bodmi ôsmy. Dvadsaťštyribodoví spoluhráči Miroslav Petruš a Anton Hlávek obsadili 25., resp. 37. miesto.

Po šiestich turnajoch sa na prvých troch miestach nič nezmenilo. Naďalej vedie Štefan Britaňák z Vysokých Tatier s 2328 bodmi. Druhý je Vladimír Šimalčík z Liptovského Mikuláša (2287) a tretí Ján Turjak zo Žiliny (2179). Z našich hráčov klesol Juraj Reško s 1690 bodmi z ôsmeho na 20. miesto, Vojtech Bublavý sa s 1522 bodmi posunul na 41. pozíciu a do prvej päťdesiatky sa ešte zmestili Miroslav Petruš (1487) a Peter Buch (1477), ktorým patrí 45., resp. 47. priečka.