Biele srdce aj za odvahu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 25. mája 2018, 06:37
  • Autor:Viera Dusíková

Biele srdce za starostlivosť a ľudskosť získala pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier z rúk regionálnej prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Edity Štrbovej piešťanská sestrička, viceprezidentka regionálnej komory sestier Monika Nováková.

Symbol starostlivosti, poznania a ľudskosti v ošetrovateľstve – strieborný šperk vytvorený drotárskou technikou – jej odovzdali za potlesku zdravotníčok v hoteli Satelit na seminári Regionálnej komory sestier v Piešťanoch.
Sympatická Monika Nováková žiarila šťastím. Drobná usmievavá pracovníčka Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch spolupracovala v decembri 2015 pri celospoločensky vážnej situácii aj s Piešťanským týždňom, keď zdravotné sestry podávali hromadné výpovede. Za jej odvážne vyjadrenia v médiách si vyslúžila obdiv a rešpekt kolegýň, no musela zároveň čeliť problémom za dva reálne podané články z prostredia práce zdravotných sestier.
Pravda sa naozaj nenosí. Dovolia si ju povedať len tí najodvážnejší. Monika Nováková je teda i symbolom boja zdravotných sestier za ich práva a uznanie v spoločnosti.
Ocenenie Biele srdce je celosvetový symbol sestier, ktorý si zdravotné sestry zvolili v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Na otázku, ako toto ocenenie M. Nováková vníma, odpovedala s dojatím v hlase: „Vnímam to ako satisfakciu, zadosťučinenie za moju prácu.“

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila