Piešťanské vodnopólistky so striebornými medailami

  • Vodné pólo / Šport
  • 24. mája 2018, 09:14
  • Autor:Tomáš Horký

Výborný výsledok dosiahli mladé piešťanské vodnopólistky. V prvoligovej súťaži žien obsadili hráčky KVP Kúpele druhé miesto.

Záverečný turnaj sa hral v Košiciach a pred jeho začiatkom mali Piešťanky ešte teoretickú šancu na prvé miesto. Avšak už úvodné zápasy rozhodli o konečnom poradí. Po víťazstve košickej Olympie nad Topoľčanmi bolo o majstrovi rozhodnuté. Rovnako víťazstvo piešťanských hráčok nad Vrútkami znamenalo istotu strieborných medailí pre hráčky z kúpeľného mesta.
Pre vodnopólistky KVP Kúpele je druhé miesto výborným výsledkom. Mladé družstvo žien patrí k najperspektívnejším na Slovensku a zisk striebra je toho dôkazom. S konečným umiestnením i celou sezónou je spokojný aj tréner Piešťan Ján Baranovič so svojím kolegom Petrom Julínym.
„Do práve skončenej sezóny sme nastupovali s cieľom, aby naše mladé hráčky, ktoré sú všetky vekom ešte kadetky a juniorky, získali skúsenosti a odohrali čo najväčší počet zápasov. Veľkou nevýhodou pre nás je, že súťaž sa odohrala prakticky v zime a končila v polovici mája. Som presvedčený, že ak by sa hralo na jar a v lete, keď máme lepšie tréningové podmienky, dokázali by sme košickému družstvu konkurovať výraznejšie. V zimnom období sú naše tréningové podmienky nedostatočné, aby sme mohli konkurovať majstrovi. Navyše, košické družstvo malo na svojej súpiske niekoľko maďarských hráčok a najviac reprezentantiek je práve z tohto klubu,“ skonštatoval na úvod hodnotenia sezóny J. Baranovič.
Účinkovanie družstva v súťaži vníma veľmi pozitívne. „Od prvého turnaja sme sa postupne zlepšovali, s Košicami sme odohrali dva úplne vyrovnané zápasy a ako jediní sme im dokázali zobrať bod za remízu v domácom kole. Každý z našich súperov disponoval v kádri staršími hráčkami s reprezentačnými skúsenosťami a sme radi, že sme sa im vyrovnali v rýchlosti i v bojovnosti. Dá sa povedať, že naše hráčky naplnili naše očakávania, čo sa týka predvedenej hry, a výsledok je pre nás príjemným prekvapením. Rozhodne ho považujeme za úspech vzhľadom na tréningové podmienky a mladý vek hráčok.“
Baranovičov trénerský kolega P. Julíny dodáva: „Dievčatám patrí poďakovanie za príkladnú reprezentáciu nášho klubu. Svojimi výkonmi presvedčili vodnopólovú verejnosť na Slovensku, že aj v menej priaznivých podmienkach sa dá pri poctivom trénovaní dosiahnuť pekný športový výsledok. Všetkým hráčkam patrí veľká gratulácia za výkony i výborné umiestnenie.“
Výsledky Piešťaniek:
PVK Vrútky – KVP Kúpele 6:13 (2:4, 2:4, 0:3, 2:2)
Góly KVP: Baranovičová 5, Kolárová 4, Rusznáková 2, Sedláková a Halocká po 1
KVP Kúpele – ŠK Olympia Košice 3:11 (0:3, 1:1, 1:5, 1:2)
Góly KVP: Kolárová 2, Halocká
Pirana SC Topoľčany – KVP Kúpele 11:14 (0:3, 4:4, 4:2, 3:5)
Góly KVP: Kolárová 4, Rusznáková 3, Baranovičová, Sedláková a Halocká po 2, Kissová 1
Zostava KVP Kúpele Piešťany: Bruženáková – Doktorová, Baranovičová, Sedláková, Halocká, Kolárová, Šepeľová, Bojnová, Rusznáková, Kissová
Konečné poradie prvej ligy žien: 1. ŠK Olympia Košice (23 b), 2. KVP Kúpele Piešťany (15), 3. Pirana SC Topoľčany (9), 4. PVK Vrútky (1)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia