Čo prináša aktuálne vydanie Piešťanského týždňa

  • Spravodajstvo
  • 22. mája 2018, 01:16
  • Autor:red

Vo štvrtok rokovali poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva. Okrem iného sa zaoberali aj správou riaditeľky Služieb mesta Piešťany Hany Dupkaničovej, ktorá vedenie informovala, že pre novelu zákona nezvládnu zimnú údržbu. Po novom ich už nemusia nasilu a zadarmo čistiť občania. Téme sa venujeme na prvej strane.

Piešťany si vo volebnom roku berú vyše dvojmiliónový úver, aby mohli realizovať investičné akcie. Na sľubovaný aquapark sa však nepoužijú. Tŕň z päty mestu zrejme vytrhne český podnikateľ Zemek, ktorý sľubuje postaviť vodný svet a wellness pri Lodenici. Viac sa dočítate na strane 2.
Úver sa tiež nepoužije na výstavbu multifunkčnej športovej haly, ktorá môže vyrásť v areáli ZŠ Mojmírova. Po schválení Slovenského zväzu hádzanej dá na jej výstavbu peniaze štát. Poslanci urobili aspoň to, čo sa od nich očakávalo. Investícii dali zelenú, hoci nie všetci boli za. Viac na strane 3.
Nová kúpeľná sezóna sa nezadržiteľne blíži. Kvetinová výzdoba Piešťan sa v tomto roku bude niesť v znamení secesie. Viac o filozofii mladého záhradného architekta prinášame v reportáži na stranách 12 a 13.
Piešťanskí hádzanári sú jednou nohou v najvyššej ligovej súťaži. Domáci zápas z Malackami zvládli, teraz ich čaká odveta na Záhorí. O zápase, pocitoch i príprave na najdôležitejší zápas sezóny sa dočítate v športe na strane 19.
A ešte oveľa viac!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián