Parkovať pred garážami im neprekáža, hoci prekážajú

  • Spravodajstvo
  • 21. mája 2018, 23:28
  • Autor:Daniela Serišová

Majitelia garáží na piešťanskej Ružovej ulici posledné roky bojujú s veternými mlynmi. Výjazd z radu garáží, v ktorých majú zaparkované svoje autá, niekedy aj dvakrát denne blokujú odstavené autá rodičov škôlkarov.

Materská škola aj garáže postavené desaťročia dozadu nerátali s takým nárastom áut, nakoniec ako celé mesto. Aj preto je koniec Ružovej ulice začarovaným kruhom, keďže je tam postavených viacero obytných domov a žiadne vybudované parkovacie miesta. Kto nemá kúpenú garáž, má smolu.
V tomto prípade sú však smoliari aj majitelia garáží. Ani škôlka totiž nemá žiadne vyhradené parkovisko na vyzdvihnutie detí, rodičia hľadajú miesto, kde sa dá. Keďže popri škôlke sú poodstavované autá obyvateľov priľahlých domov, rodičia zaparkujú pred vchodmi do garáží. Spravidla na 10-15 minút ráno pred ôsmou, keď sa všetci najviac ponáhľajú. Raz alebo dvakrát sa dá takýto priestupok prepáčiť, stáva sa to však neustále a majiteľom dochádza trpezlivosť.
Mnohí osobní šoféri škôlkarov si myslia, že tam stáť môžu, pretože im to žiadna dopravná značka nezakazuje. Zabúdajú pritom však na § 25 Zákona o cestnej premávke 8/2009, ktorý hovorí: „Vodič nesmie stáť pred vjazdom na cestu z miesta mimo cesty,“ čím vjazd do garáže určite je.
Najjednoduchším riešením tejto situácie by bolo zopakovanie si znenia predmetnej vyhlášky, keďže vybavovanie osadenia dopravnej značky, ktorá by tam v jej zmysle bola zbytočná, trvá, a taktiež ani polícia tam nemôže dennodenne hliadkovať. Takže je to hlavne o tolerancii a v neposlednom rade aj o hľadaní riešenia zo strany mesta, aby tam jeho občania nemuseli proti sebe bojovať pre pár cenných minút každodenného rituálu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. mája. Tento deň Medzinárodným dňom klinických experimentov, Medzinárodným dňom stepu a Svetovým dňom masmédií. Meniny má…
  • 20.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. mája 2024
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána