Fenomén Beethoven

  • Spravodajstvo
  • 16. mája 2018, 23:01
  • Autor:Daniela Serišová

Fenomén Beethoven – asi takto nejako by sa dal nazvať zvláštny úkaz vyskytujúci sa najmä v jarnom a letnom období na kvetinových záhonoch takmer pred očami záhradníčok zo Služieb mesta Piešťany.

Niekto alebo niečo neznáme už dlhé obdobie kradne kvety z mestských záhonov rovno po vysadení. Najviac ich vždy zmizne spred pamätníka Ludwiga van Beethovena v parku. Vedúcemu mestskej zelene Petrovi Tekulovi však už dochádzajú nervy: „Odkedy som tu, niekto nám systematicky nonstop kradne kvetiny. Neviem, čo je toto za človeka, rozum sa nám nad tým zastavuje.“
Pracovníci Služieb mesta Piešťany (SMP) sú presvedčení, že to musí byť jedna a tá istá osoba, ktorá má kompletne zmapovanú ich prácu. Kvetiny totiž záhadne zmiznú počas dňa, iba chvíľočku po vysadení. „Do pár hodín celá práca vyjde nazmar. Ráno rýchlo vysadíme, a keď okolo 10. hodiny ideme polievať, už je záhon prázdny,“ rozčuľuje sa P. Tekula.
Pri pamätníku Beethovena zlodej nemá štipku slušnosti, vykradne rovno všetky kvety zo záhona. SMP však takého hranie na mačku a myš prestáva baviť a rozhodli si na zlodeja posvietiť. Pod odhalení ho neváhajú poriadne spranierovať na verejnosti.
Takisto prosia všetkých občanov, ktorí majú radi pekne vysadené mesto, aby si akékoľvek podozrivé správanie a kradnutie kvetín všimli, najlepšie okamžite zaznamenali do telefónu a hlásili policajným orgánom aj SMP.

0 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián