Podoby džezu perom Jána Babiča

 • Kultúra a spoločnosť
 • 26. apríla 2018, 07:53
 • Autor:jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, v novembri 2011 organizácia UNESCO oficiálne vyhlásila 30. apríl za Medzinárodný deň džezu. Oslavuje sa na celom svete a tieto oslavy koordinuje legendárny džezový klavirista Herbie Hancock, ktorý je zároveň vyslanec UNESCO.

Tento deň spája komunity, školy, umelcov, historikov, akademikov a poslucháčov na celom svete k oslave a poučeniu o džeze a jeho koreňoch, budúcnosti a pôsobení, k pozdvihnutiu povedomia o potrebe multikultúrneho dialógu a k posilneniu medzinárodnej spolupráce a komunikácie.
V októbri 2017 oznámila organizácia UNESCO, že ruský Petrohrad bude hostiteľské mesto Medzinárodného dňa džezu pre rok 2018. V Petrohrade sú oslavy umiestnené do najslávnejších priestorov. Súčasťou programu sú koncerty výnimočných hudobníkov a rad náučných programov.
Vyvrcholením týchto aktivít bude all-stars koncert v historickom Mariinskom divadle, ktorý bude vysielaný do celého sveta. Ikonický klavirista Herbie Hancock a renomovaný ruský saxofonista Igor Butman budú umeleckými riaditeľmi tohto koncertu a John Beasley z USA bude hudobný šéf tohto večera.
Na koncerte budú hrať: Cyrille Aimée (Francúzsko), Oleg Akkuratov (Rusko), Till Brönner (Nemecko), Oleg Butman (Rusko), Terri Lyne Carrington (USA), Rudresh Mahanthappa (USA), The Manhattan Transfer (USA), Branford Marsalis (USA), Moscow Jazz Orchestra (Rusko), Danilo Pérez (Panama), Dianne Reeves (USA), Lee Ritenour (USA), Luciana Souza (Brazília) and Ben Williams (USA) a mnoho ďalších.
Relácia Podoby džezu v nedeľu 29. apríla v predvečer Medzinárodného dňa džezu bude slávnostná. Pripomenieme si najdôležitejšie udalosti uplynulého roka a najväčšie osobnosti džezového života.
Anketa Esprit o najlepší slovenský džezový album roka 2017 vrcholí 30. apríla slávnostným odovzdávaním ocenení, kde Rádio Piešťany nemôže chýbať. Obzrieme sa v rozhovoroch za veľmi úspešným piatkovým koncertom, v klube La Musica v Piešťanoch sa hral „džez za železnou oponou“ v podaní slovenských špičiek.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

Najnovšie správy

V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava