Zlatý hetrik pre VÚJE

  • Hokej / Šport
  • 25. apríla 2018, 18:49
  • Autor:Tomáš Horký

Amatérski hokejisti VÚJE Piešťany sa stali tretí rok po sebe víťazmi Amatérskej slovenskej hokejovej ligy, ktorá sa už štvrtým rokom hráva v Nitre. Piešťanci tak premenili každú svoju účasť v súťaži na víťazstvo.

Hokejisti VÚJE v play-off potvrdili svoju dominanciu počas celej sezóny. Základnú časť ovládli so štvorbodovým náskokom a do play-off išli z najlepšej pozície priamo do semifinále. V ňom Piešťanci narazili na celok Nitra Stars a v sérii na dva víťazné zápasy vyhrali jednoznačne 2:0, keď najskôr 10:2 a 6:1.
Vo finále ich čakali Trogári, no aj s nimi si VÚJE poradil podobne jednoznačne ako v semifinále. Prvý zápas vyhrali Piešťany 4:2 a o svojom treťom titule rozhodli po presvedčivom výkone v druhom stretnutí, ktoré vyhrali 8:1. Pre VÚJE je to tretí titul z Amatérskej slovenskej hokejovej ligy v rade. Piešťanci dokázali triumfovať vo všetkých ročníkoch, keď sa súťaže zúčastnili, teda aj v sezónach 2015/2016 a 2016/2017.
Individuálne ocenenie sa ušlo opore tímu Andrejovi Mateičkovi, stal sa najužitočnejším hráčom play-off.
Finále:
1. zápas: VÚJE Piešťany – Trogári 4:2 (Moravčík, Korec, M. Haring, N. Minárik – Karšay, Hudák)
2. zápas: Trogári – VÚJE Piešťany 1:8 (Rašovský – Mateička 3, Korec a J. Haring po 2, Minárik)
Súpiska VÚJE Piešťany – brankári: Dávid Okenka, Marek Bartovic, Matúš Bábsky, obrancovia: Patrik Potoček, Kamil Rabatin, Norbert Minárik, Tomáš Pap, Roman Kučerka, Marcel Chňapko, útočníci: Tomáš Bučka, Jozef Margetin, Jozef Haring, Michal Paulech, Peter Ferkodič, Radovan Kolník, Michal Seman, Andrej Mateička, Peter Tomášek, Milan Adamec, Matej Korec, Lukáš Moravčík, Martin Pekarčík, Martin Haring, Mário Potoček
Konečné poradie 1. ASHL: 1. VÚJE Piešťany, 2. Trogári, 3. NR Kings, 4. Nitra Stars, 5. Letci Ludanice, 6. Adler Nitra, 7. Bíli Orli Trnava, 8. Flegmatici  

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita