Veľkonočná cyklovačka na medveďom cesnaku

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 3. apríla 2018, 09:24
  • Autor:Viera Dusíková

Keď je dobrá partia, dá sa na bicykli šliapať nielen po, ale aj proti vetru. Kvalitnú zostavu piešťanských cyklistov – amatérov spojila dokopy Iveta Mucha Ondrášiková. Naplánovala Veľkonočnú cyklovačku smerom na Bašovce. Veď napokon – čo so štyrmi dňami voľna, keď sa nechce ani vypekať ani čakať na návštevy.

Úspech akcie bol podmienený počasím. A tak sa v piatok partia dobre naladených žien, mužov i detí vybrala smerom na Vŕšok, odkiaľ sa štartovalo. Pretože išlo o prvé, takzvané zahrievacie kolo, organizátorka vybrala pohodovú, nenáročnú trasu a o pár minút už piešťanskí cyklisti sedeli na stoličkách reštaurácie pri bašovskom rybníku. Nasledovalo dobrovoľne/povinné pózovanie pred objektívom v malebných zákutiach rabárskeho dvora, a potom oldomáš v podobe čaju, piva, kávy i šťavnatej pizze.

A. Jacková s voňavým cesnakovým úlovkom.

Do Bašoviec na prvú Veľkonočnú cyklovačku dorazil na vyblýskanom motorovom tátošovi aj spriaznenec, ktorý si to do nášho regiónu šinul až z Rakúska. Nechcel prepásť dobrú spoločnosť, ktorú potom viedol do bašovských „blacín“. Tam už spod starého lístia vykúkali nové zelené lístky medvedieho cesnaku. Smrdelo, pardon – voňalo to tam ako v topeničkárni.

0 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej