Pestrý svet fantázie

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 3. apríla 2018, 08:30
  • Autor:mo

Galéria piešťanského Domu umenia pripravila pre milovníkov výtvarného umenia v úvode apríla dve ozajstné chuťovky. Ako prvý sa predstaví Bratislavčan Peter Krivda, ktorý sa vo svojej tvorbe sa venuje maľbe, grafike, tvorbe a reštaurovaniu vitráži.

Absolvent Filozofickej fakulty UK v Bratislave, odboru Dejiny umenia maľbu študoval súkromne u prof. Akad. mal. Jána Želibského v Bratislave a tvorbu a reštaurovanie vitráži študoval vo viedenskej firme Karl Geyling. Jeho maliarska tvorba je známa doma aj v zahraničí a čo sa týka vitráží, reštaurované i jeho vlastné diela môžete obdivovať napríklad v Dóme sv. Martina v Bratislave, v kostoloch vo Východnej či v Pezinku a tiež aj v reštaurácii Primošten v Chorvátsku.
Na spomínanej výstave pod názvom Niekoľko slov o farbe, ktorej vernisáž sa uskutoční 5. apríla o 18. hodine, môžete vidieť jeho výtvarnú tvorbu, ktorá nadväzuje na odkaz abstraktných surrealistov i expresívnych novofiguralistov.
O deň neskôr o 18. hodine je pripravená ďalšia vernisáž výstavy. Na nej svoju tvorbu verejnosti predstavia členovia výtvarného klubu pri Mestskom kultúrnom stredisku. Obe výstavy potrvajú do 29. apríla.

0 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej