Poslanci zarobia ročne 2070 eur

  • Spravodajstvo
  • 29. marca 2018, 06:57
  • Autor:Jozef Vojčiniak

V zmysle novelizácie zákona o obecnom zriadení sa od 1. apríla mení spôsob odmeňovania mestských poslancov a členov mestských komisií. Od daného dňa môže piešťanský poslanec dostať za výkon svojej funkcie maximálnu ročnú odmenu 2070 eur.

V tom je zarátaná i odmena za členstvo v mestských komisiách, v mestskej rade či za sobášenie. Členovia mestských komisií spomedzi občanov môžu byť odmeňovaní sumou maximálne 65 eur na jedného člena komisie ročne.
Z dôvodu novelizácie zákona o obecnom zriadení poslanci prerokovali a schválili minulý štvrtok návrh Zásady odmeňovania poslancov, členov mestskej rady a členov komisií, v ktorom sú odmeny členov komisií stanovené na 65 eur ročne na jedného člena komisie a ich skutočnú výšku určuje predseda komisie podľa aktivity či dochádzky na rokovania u každého člena osobitne.
U poslancov je ich odmena vypočítavaná na základe koeficientu vychádzajúceho zo základného platu primátora. Koeficient je určený tak, že poslanec môže mesačne zarobiť 0,05 primátorovho platu za plnenie úloh vyplývajúcich z funkcie poslanca a 0,13 primátorovho platu za účasť na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Do možnej mesačnej odmeny sa zaratúva aj členstvo v mestskej rade a za účasť na jej zasadnutí môže získať odmenu 0,05 platu primátora. Avšak maximálna ročná výška odmeny piešťanského poslanca je limitovaná hodnotou 2070 eur ročne.
Z toho vyplýva, že ak poslanec vedie v danom mesiaci sobášne obrady, zúčastní sa zasadnutia mestskej komisie, mestskej rady i zastupiteľstva, môže za výkon svojej funkcie mesačne zarobiť maximálne 172,5 eur.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián