Čajky potvrdili postup nastrieľanou stovkou, v semifinále ich čaká Ružomberok

• 15. marca 2018, 09:37

Basketbalistky Piešťanských Čajok v stredu dokonali svoj postup do semifinále vo veľkom štýle. Piešťanky na Štiavničkách nastrieľali Banskej Bystrici sto bodov a po víťazstve 100:44 vyhrali štvrťfinálovú sériu 2:0 na zápasy. Ich súperom v boji o postup do finále bude MBK Ružomberok a atraktívna séria, ktorá sa bude hrať na tri víťazné zápasy odštartuje v stredu 21. marca v Diplomat aréne.

Čajky od začiatku stretnutia ukazovali, že nechcú dovoliť podobný vývoj zápasu ako v prvom stretntutí. Od začiatku mali jasne navrch a po prvej štvrtine viedli už 25:11 a do konca prvého polčasu ešte navýšili svoj náskok na 49:22.

Tretia časť začala šnúrou 11:0 pre Čajky, a v 23. min už Piešťanky viedli 60:22. Na Čajkách bolo vidieť, že si už zápas užívajú a vychádzalo im takmer všetko, na čo siahli. Peknými kombináciami i úspešnou streľbou robili radosť skupinke fanúšikov, ktorý na Štiavničkách spravili Piešťankám takmer domácu atmosféru. Po tretej časti viedli už 76:32 a v záverečnej štvrtine sa im podarilo nastrieľať magickú stovku, ktorú v posledných sekundách trafila najproduktívnejšia hráčka zápasu Kateřina Zohnová. Tá nazbierala 27 bodov, keď trafila päť trojkových pokusov a premenila 11 z 12 streleckých pokusov. Bodovo jej zdatne sekundovali 19 bodová Páleníková a 17 bodová Jakubcová.

V semifinále tak Piešťanské Čajky narazia na svojho tradičného súpera z posledných sezón – MBK Ružomberok. Atraktívna séria, ktorá sa bude hrať na tri víťazné zápasy odštartuje v stredu 21. marca v Diplomat aréne.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 44:100 (11:25, 22:49, 32:76) – konečný stav série – 0:2, Piešťany postupujú do semifinále

Banská Bystrica: Striešová 11, Jassová a Jelenčíková po 8, Števulová 7, Ozdincová 0 (Piperková 8, Háberová 2, Hanková 0)

Piešťany: Zohnová 27, T. Páleníková 19, Jakubcová 17, Bartáková 6, Smithová 2 (Dudášová 11, Kašpárková 10, Slamová 8).

TH: 4/2 – 6/4, Fauly: 9 – 17, Trojky: 4 – 10, Rozhodovali: Tomašovič, Bartoš, Kurpaš. Štvrtiny: 11:25, 11:24, 10:27, 12:24.

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „Som rád, že sme to takto zvládli, pretože v prvom domácom zápase sme sa proti Bystričankám trápili. Tentoraz boli už ´baby´ od samého začiatku plne koncentrované a potvrdili kvalitu, ktorú majú. Štvrťfinále sme teda zvládli. V tomto stretnutí sme ukázali hlavne útočný potenciál. Verím, že v tom budeme pokračovať.“