Zmodernizovali pietny priestor

  • Spravodajstvo
  • 13. marca 2018, 08:10
  • Autor:Viera Dusíková

V dome smútku cintorína na Bratislavskej ceste v Piešťanoch vymenili katafalk. Nový pietny priestor nadobudol modernejší vzhľad, aj keď pri jeho realizácii išlo hlavne o praktické dôvody.

Kamenári odstránili stupienky, ktoré tvorili bariéru menej pohyblivým občanom a tí mali problematickejší prístup k rakve. Nový podstavec je nižší aj z dôvodu lepšej manipulácie pri snímaní a prenášaní rakvy. Vítajú ho i hrobári.
Bude to teda dôstojnejšie aj bezpečnejšie pre pozostalých, ktorí, keď smútili, si často ani nevšimli schodíky pri katafalku. „Celú smútočnú miestnosť postupne zmodernizujeme, aby sme dosiahli naozaj dôstojný interiér hodný poslednej rozlúčky s milovaným človekom,“ uviedla nová manažérka strediska pietnych služieb Jana Zvonárová.

Nový katafalk je k dispozícii od pondelka 12. marca.

Ako poznamenala, v budúcnosti plánujú vytvoriť v dome smútku aj premietaciu plochu, kde by si pozostalí mohli pripomenúť rekapituláciu života zomretého príbuzného a takýmto spôsobom obohatiť smútočný obrad.
Jednou z plánovaných aktivít má byť tiež prestavba bočnej kvetinovej predajne s administratívnym a technickým zázemím. Piešťanci, ktorí si prídu vybaviť náležitosti okolo pohrebných a cintorínskych služieb, ktoré mestské stredisko poskytuje komplexne, budú mať k dispozícii primeranejší priestor.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. apríla. Tento deň je Svetovým dňom kníh a autorských práv. Meniny má Vojtech.
  • 23.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 22. apríla. Tento deň je Dňom zeme a Svetovým dňom modlitieb za kňažské a rehoľné povolania. Meniny…
  • 22.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. apríla 2024
Meniny má Vojtech, zajtra Juraj