Slovenské ragbistky na sústredení v Piešťanoch

  • Šport / Ostatné športy
  • 7. marca 2018, 08:25
  • Autor:fk

Pravdepodobne aj na Slovensko sa dostal fenomén ženského ragby po minuloročných majstrovstvách sveta žien v Írsku. Tréningového kempu v Piešťanoch sa totiž zúčastnili dievčatá a ženy z viacerých kútov Slovenska.

Hráčky cestovali za reprezentačnými skúsenosťami z Bratislavy, Žiliny, Košíc, ba dokonca z Čiech. Na zraze nechýbali ani domáce ragbistky, ktoré momentálne zažívajú rapídny vzostup a záujem o ženské ragby medzi mladými dievčatami. Hráčky absolvovali viacero tréningových jednotiek pod vedením Pavla Navrátila, ktorý vidí obrovský potenciál mládežníckeho a hlavne ženského slovenského ragby.
„Keďže išlo o tzv. zoznamovacie sústredenie, hneď na začiatok sme absolvovali niekoľko testovacích cvičení, aby sme vedeli v nasledujúcich mesiacoch aj dievčatám ukázať, ako sa zlepšujú, prípadne im odporučiť a správne doplniť tréningový plán,“ uviedol tréner.
Podmienky v Piešťanoch mali dievčatá na vysokej úrovni. „Je cítiť, že sa tu pracuje s mládežou koncepčne a systematicky. Jediným problémom bolo mrazivé počasie, ktoré sčasti narušilo náš harmonogram, ale dievčatá aj napriek nepriazni počasia obstáli pomerne slušne. Nastavili sme si zrkadlo a stanovili férové ciele, ktoré sa budeme snažiť v sezóne dodržať,“ dodal P. Navrátil.
Ženy a juniorky sa budú pripravovať počas sezóny spoločne. Čaká ich niekoľko zahraničných turnajov v Českej republike a Maďarsku. Vrcholom sezóny by mali byť majstrovstvá Európy žien v „sedmičkovom“ ragby, ktoré sa uskutočnia začiatkom júna v chorvátskom Záhrebe.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián