Slovenské ragbistky na sústredení v Piešťanoch

  • Šport / Ostatné športy
  • 7. marca 2018, 08:25
  • Autor:fk

Pravdepodobne aj na Slovensko sa dostal fenomén ženského ragby po minuloročných majstrovstvách sveta žien v Írsku. Tréningového kempu v Piešťanoch sa totiž zúčastnili dievčatá a ženy z viacerých kútov Slovenska.

Hráčky cestovali za reprezentačnými skúsenosťami z Bratislavy, Žiliny, Košíc, ba dokonca z Čiech. Na zraze nechýbali ani domáce ragbistky, ktoré momentálne zažívajú rapídny vzostup a záujem o ženské ragby medzi mladými dievčatami. Hráčky absolvovali viacero tréningových jednotiek pod vedením Pavla Navrátila, ktorý vidí obrovský potenciál mládežníckeho a hlavne ženského slovenského ragby.
„Keďže išlo o tzv. zoznamovacie sústredenie, hneď na začiatok sme absolvovali niekoľko testovacích cvičení, aby sme vedeli v nasledujúcich mesiacoch aj dievčatám ukázať, ako sa zlepšujú, prípadne im odporučiť a správne doplniť tréningový plán,“ uviedol tréner.
Podmienky v Piešťanoch mali dievčatá na vysokej úrovni. „Je cítiť, že sa tu pracuje s mládežou koncepčne a systematicky. Jediným problémom bolo mrazivé počasie, ktoré sčasti narušilo náš harmonogram, ale dievčatá aj napriek nepriazni počasia obstáli pomerne slušne. Nastavili sme si zrkadlo a stanovili férové ciele, ktoré sa budeme snažiť v sezóne dodržať,“ dodal P. Navrátil.
Ženy a juniorky sa budú pripravovať počas sezóny spoločne. Čaká ich niekoľko zahraničných turnajov v Českej republike a Maďarsku. Vrcholom sezóny by mali byť majstrovstvá Európy žien v „sedmičkovom“ ragby, ktoré sa uskutočnia začiatkom júna v chorvátskom Záhrebe.

Najnovšie správy

V Dubovanoch pribudne osem nových rodinných domov. Stavebný obvod vyčlenila obec v časti Cingalovec a v celom procese prípravných prác…
  • 16.07.2018, 12:00
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je pondelok 16. júla. Meniny má Drahomír, Rút.
  • 16.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava