Sĺňavu opäť špatí odpad

  • Spravodajstvo
  • 6. marca 2018, 08:58
  • Autor:Daniela Serišová

S pomalým odchodom zimy a roztopením snehu sa v prírode ukazuje nielen zamrznutá zem, ale aj najhoršie známky zamorenia človekom – odpad.

Vyhodeným odpadkom, či už samostatne, alebo vo vreciach, sa nevyhla ani piešťanská Sĺňava. Na brehy Váhu sa vždy počas zimy povyplavujú tony odpadkov. Horšie však je, že vrecia so smeťami nepriniesla voda, ale človek.
Okoloidúci zvyknú šomrať na rybárov, smeti sa totiž nachádzajú vždy tam, kde sa rybári väčšinou zložia s prútmi. Svedomití lovci však tvrdia, že po sebe vždy upracú, práve pre nich je prvoradá čistota vody a brehov. V zime však stanovať ani vysedávať na brehy vodnej nádrže okrem rybárov nikto nechodí.
Jarní upratovači brehov Sĺňavy a Váhu tak budú mať čo robiť. Rukávy sa chystajú si vyhrnúť od 13. do 18. marca. Rovnako ako každý rok akciu organizuje občianske združenie Sĺňava v spolupráci s mestom Piešťany.
Do zberu sa zapoja základné aj stredné školy a množstvo dobrovoľníkov. Desiatky vriec odpadkov tak skončia zasa na smetisku. Smutné však je, že takúto akciu je vôbec potrebné organizovať. Nielen na Slovensku, ale aj v Piešťanoch máme nevychovaných ľudí, ktorým je čistota ich vlastnej krajiny ukradnutá.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava