V siedmej lige bez väčších zmien

  • Šport / Futbal
  • 22. februára 2018, 07:31
  • Autor:th

Na najvyšších miestach piešťansko-hlohoveckej časti siedmej futbalovej ligy nenastali počas zimnej prestávky žiadne výraznejšie zmeny, i keď jedno z mužstiev to nebude mať v jarnej časti práve najľahšie.

V Piešťanoch skúšajú hráčov
Piešťany na jar hodlajú ísť vo svojom štandardnom režime, s ktorým by sa chceli prepracovať do najvyššej oblastnej súťaže. Z mužstva nikto neodišiel a oficiálne ani nepribudol, aj keď táto možnosť nie je vylúčená. Podľa slov trénera Martina Krajčoviča majú v tíme na skúšku troch hráčov, pričom dvaja sú zo Srbska a jeden z Brezovej pod Bradlom.
Piešťanskí futbalisti vošli do sezóny suverénnym spôsobom a získavali výhru za výhrou, avšak pri konci jesennej časti už ich prejav nebol až taký suverénny, čo mnohí pripísali aj úzkemu kádru. Práve preto by sa chceli posilniť, či sa im to však podarí, je otázkou budúcich týždňov. Okrem toho v mužstve vsadili na kvalitnú prípravu a odohrali už tri prípravné zápasy. Nad Pobedimom vyhrali 6:0, s Dolnými Vestenicami remizovali 1:1 a v poslednom zápase zdolali Siladice 2:1. Aktuálne ich v sobotu čaká stretnutie s Vrbovým doma na umelej tráve. Ciele Piešťan do jarnej časti sú jednoznačné a či sa im podarí nadviazať na doterajšie úspechy, ukážu prvé kolá, v ktorých sa stretnú s Borovcami, Veselým a Pečeňadmi.
Zmena brankára
Pečeňadom nevyšiel vstup do sezóny podľa predstáv, ale postupne dostali kolísavé výsledky pod kontrolu a prepracovali sa na druhé miesto. V mužstve zatiaľ nastala iba zmena brankára – Dávida Rybanského nahradí Marek Vahalík zo Zelenča. Tréner Mário Adamčík však dodáva, že táto zmena nie je konečnou, ale kým nie je nič oficiálne, podrobnosti nechce prezrádzať. Futbalisti Pečeniad sa v rámci prípravy stretli s Dechticami na umelej tráve v Jaslovských Bohuniciach, kde zvíťazili 4:3. V sobotu si na umelej tráve v Galante poradili s Brestovanmi 2:1. Aj v tomto klube sú ciele do jari jednoznačné, a to skúsiť siahnuť na prvé miesto, a keď nie, udržať sa v prvej trojke.
Moravany čaká ťažké obdobie
S ťažkým obdobím sa možno budú musieť vysporiadať tretie Moravany nad Váhom, ktoré od Pečeniad delí len horšie skóre. Aj keď zatiaľ nie je ešte nič oficiálne, pokračovanie hráčov Petra Poláka, Petra Strniska a Mária Decheta je ohrozené, nie však pre prestupový kolotoč, ale pre pracovné povinnosti. „Sú to pre nás významné straty, ide o hráčov zo základnej zostavy, ktorých momentálne neviem nahradiť, tak uvidíme, čo bude,“ prezrádza tréner Ivan Jánošík.
Po posilách sa síce v mužstve obzerajú, ale ako kouč dodáva, nie je to ľahké, pretože dnes už mnohí hráči z nižších súťaží požadujú od klubov peniaze. Od tohto problému sa odvíja aj zimná príprava. „Absolvovali sme jeden prípravný zápas so Sokolovcami, kde sme sa zišli presne jedenásti, a prehrali sme 3:4. Ďalšie stretnutia sme nemali, pretože momentálne nemáme ani dostatok hráčov,“ dodáva tréner.
Kvalitná príprava bez zmien v kádri
V Maduniciach zatiaľ nenastali žiadne zmeny a ani ich nemajú v pláne, skôr sa v mužstve venujú kvalitnej príprave. „Trénujeme dvakrát do týždňa, okrem toho máme za sebou cvičenia s kondičným trénerom. Na prípravu chodí okolo 12 až 14 hráčov, chalani na sebe pracujú a ja som spokojný,“ hodnotí prípravu tréner Jirka. Podľa jeho slov sa poctivo pripravujú na jarnú časť, v ktorej na nich čakajú ťažké úvodné kolá. „V prvom kole máme Pečeňady, potom Prašník a Moravany. Práve tieto tri kolá pre nás budú dôležité, od nich sa bude odvíjať celá jarná časť.“
Maduniciam, ktoré pred sezónou zverili A-mužstvo do rúk trénera Petra Jirku a dotiahli do kádra späť svojich mladých odchovancov, sa tento krok vyplatil. Primárnym cieľom pred sezónou bolo stabilizovanie kádra a umiestnenie sa do 10. priečky, čo sa im podarilo vysoko predčiť už v 14. kole, v ktorom sa vyšvihli na štvrté miesto. Pre mužstvo je to veľký úspech a v dobrom tempe by chceli pokračovať aj ďalej.
Počas víkendu mali v pláne prípravný zápas so Sokolovcami, ktorý bol napokon zrušený. 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav