Nebezpečné topole konečne zrezali

  • Spravodajstvo
  • 15. februára 2018, 08:48
  • Autor:Daniela Serišová

Vlani si obyvatelia Banky, presnejšie Dominovej ulice, užili svoje. Nik z kompetentných si roky nevšímal, že topole, o ktoré sa zjavne nik nestará, začali ohrozovať nielen ich majetok, ale aj životy.

Počas letných vetrov a búrok niektoré stromy popadali na zaparkované autá obyvateľov priľahlých domov. Ľudia stihli vždy v nebezpečenstve uskočiť a zachránili si krk. Pri zisťovaní, komu topole patria, prišli na dvoch vlastníkov. Jednu stranu aleje vlastnia Slovenské liečebné kúpele, stromy na druhej strane patria spoločnosti Opera Piešťany.
Starostka obce Tatiana Julinyová spolu s obyvateľmi urgovala oboch vlastníkov na odstránení nebezpečenstva, no podľa starostky komunikácia s nimi viazla. Až po viacerých urgenciách sa koncom júna prišli arboristi patriaci pod kúpele o topole postarať. Jeden orezali, ostatné nechali, vraj potrebujú plošinu, a tak prídu inokedy. Pohoršení občania tak museli čakať.
K náprave došlo nedávno a úplne potichu. Na začiatku februára boli všetky nebezpečné stromy vypílené a spracované na štiepku. Po zrezaní stromov sa pracovníkom otvoril pohľad na prehnité a takmer duté kmene drevín, ktoré už mali byť dávno odstránené. Prečo to kompetentní neriešili skôr, keďže ide o cestu, ktorú ľudia využívajú ako spojnicu s Piešťanmi, sme sa nedozvedeli.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav