Leopoldov sa bude snažiť zbierať body

  • Šport / Futbal
  • 15. februára 2018, 09:40
  • Autor:Martina Radošovská

Leopoldov je jedným z mužstiev, ktoré na jeseň skôr inkasovali, ako dávali góly. Už po prvých piatich kolách vyfasovali 29 gólov, pričom najväčší „výprask“ si odniesli zo Siladíc – 10:0. Na výsledkoch sa podpísali najmä viaceré zranenia či zbytočné červené karty.

Rovnako však zavážila aj absencia hráčov pre pracovné povinnosti, čo vyústilo do vysokých prehier. Problémom bolo zostaviť základnú jedenástku, keď za mužstvo nastupovali bývalí hráči z rezervy.
Zlé výsledky sa podpísali aj na psychike mladého kolektívu zoskupeného okolo skúsenejších hráčov Stanislava Piovarčiho, Ľuboša Švestku a Stanislava Enderleho. „Motivovať hráčov po takých vysokých prehrách nebolo jednoduché, ale snažili sme sa aj s trénerom Richardom Slovákom povzbudzovať chalanov v kabíne, že musíme na ihrisku nechať všetko, hlavne bojovať jeden za druhého. Len vtedy sa to môže zlomiť, čo nám ukázal aj zápas s Červeníkom, kde sme dokázali zo skóre 0:2 vyrovnať,“ opisuje situáciu Švestka.
Práve zápas s Červeníkom sa stal pre Leopoldov kľúčovým a dá sa povedať, že ich vrátil späť do hry. Postupne si Leopoldov začal pripisovať body a aj napriek nie najšťastnejšiemu vstupu do sezóny si vybojoval 11. miesto. Na jar sa v mužstve budú snažiť dobehnúť zameškané, avšak bude to beh na dlhé trate.
Cez zimnú prestávku ohlásili odchod z mužstva výrazné opory, brankár Marcel Janega a obranca Peter Čeliga sa vrátili späť do Veľkých Kostolian. Odchod ohlásil aj mladý hráč Dominik Krajinčák a donedávna bolo otázne aj pokračovanie Matúša Loskota, ktorý sa však rozhodol v klube zostať. „Hráči ako Janega a Čeliga nám budú chýbať, pretože zapadli do kolektívu, ale hlavne svojím prístupom k tréningu a zápasom mohli ísť mnohým hráčom príkladom,“ opisuje Švestka.
Do mužstva zatiaľ pribudla len jedna posila v podobe brankára Lukáša Žemlu, ktorý počas minulej sezóny pôsobil v Šulekove a na jeseň si vyskúšal vyššiu súťaž v Hlohovci. Ďalšie prírastky do kádra nie sú vylúčené. Mužstvo bude čerpať aj z vlastných radov a skúsi do kádra zapracovať zopár dorastencov. Vzhľadom na to, že sa zatiaľ viac oslabilo ako posilnilo, nemajú v Leopoldove prehnané ciele.
„Bude záležať, či sa nám podarí pritiahnuť ešte nejaké posily. Ja by som bol rád, aby sme sa vyhli situácii z jesene. Dôležité je, aby boli všetci hráči zdraví a aby ich príliš neobmedzovali pracovné povinnosti. Cieľom je pokračovať v tréningovom procese, ktorý sa odzrkadlil aj v jesenných stretnutiach. Určite sa nebudeme nasilu predierať na vysoké priečky, ale tým, že budeme dobre trénovať a hrať, sa tam určite dopracujeme,“ popisuje ciele tréner Richard Slovák.
Leopoldov už zopár sezón vsádza na spojenie mladých hráčov so skúsenými odchovancami, pričom iniciátorom tejto myšlienky bol práve Švestka. Trojica hráčov Enderle, Piovarči, Švestka (donedávna aj Juraj Bachňák) sú ústrednými postavami leopoldovského futbalu, ktorí sa rozhodli svoje skúsenosti odovzdať mladším hráčom.
Počas prvých dvoch sezón sa javila táto kombinácia ako dobrý ťah. Kým v sezóne 2015/2016 bol Leopoldov jedným z adeptov na postup, o sezónu neskôr prišiel výrazný pokles vo výsledkoch. „Zrejme sme urobili chybu, že sme nevyužili možnosť postupu, pretože chalanov by vyššia súťaž motivovala. Všetko je to o postupe, preto sa mužstvá celú sezónu snažia a bojujú,“ popisuje Švestka.
Ten sa ocitol v najlepšej jedenástke All Stars ObFZ Trnava za rok 2017. Ako sám dodáva, napriek tomu, že si toto ocenenie váži, bolo pre neho veľkým prekvapením aj vzhľadom na to, že v poslednej dobe nezažíval práve najlepšie futbalové obdobie. Po dlhšej pauze pre roztrhnutý predný krížny väz nemal ani ideálny nástup do sezóny. „Hneď v prvom stretnutí v Majcichove som oslabil mužstvo na jeden zápas po zbytočnej červenej karte. V nasledujúcom kole so Zavarom som sa pri rozcvičke zranil a skoro mesiac som nemohol nastúpiť pre problémy s chrbticou,“ dodáva.
Zranenie sa mu nevyhlo ani v poslednom kole s Drahovcami, avšak nejde o nič vážne a do prvého jarného zápasu bude fit. Ocenenie v najlepšej jedenástke ObFZ Trnava však nie je pre Švestku jediným úspechom, pretože ku koncu roka sa im s manželkou narodila dcéra Ella.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián