Hudobný tip: 21 SAVAGE, OFFSET & METRO BOOMIN – WITHOUT WARNING

  • Kultúra a spoločnosť
  • 15. februára 2018, 09:10
  • Autor:Michael Papcun

V rubrike predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Či už ide o známe, neznáme, či neprávom prehliadané tituly, vždy sa snažíme nachádzať svojské, unikátne odklony od bežnej produkcie.

Trapovou scénou mal nedávno otriasť nový album Culture II atlantskej skupiny Migos. Z otrasu bol nakoniec len mierny zosuv predvídateľných beatov a veršovačiek. Vlajkovou loďou trapu za posledný polrok sa stáva polhodinový projekt Without Warning vychádzajúcej hviezdy 21 Savagea, prominentného producenta Metro Boomina a člena Migos Offseta.
Without Warning predstavuje desiatku trapových skladieb prepojených silným konceptom, založeným na plíživých beatoch a hororových referenciách rovnomerne zapustených do textov dvojice raperov. Neurotický flow 21 Savaga niekoľkonásobne prekonávajúceho svoj debutový album ISSA sa strieda s flexibilnosťou prejavu Offseta a dopĺňa ich trapová smotánka na čele s Travisom Scottom a Quavom (taktiež z Migos). Ich texty vedú veľmi vyvážené dostihy s Metro Boominovými beatmi, vyskladanými v strednom tempe z úzkostných samplov a dominujúcich bás predierajúcich sa do mysterióznych hĺbok.
Najzaujímavejšou časťou albumu je jeho naviazanosť na hip-hopovú históriu siahajúcu do prvej polovice 90. rokov. Hororová štylizácia, cynický humor a odkazy na americké horory sú poctou horrorcorovému rapu a interpretom ako Three-six-mafia alebo Al Kapone. Kto by povedal, že futuristický naturel trapu môže byť takým prenikavým a erudovaným exkurzom do histórie rapového žánru.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik