Podoby džezu perom Jána Babiča

  • Kultúra a spoločnosť
  • 13. februára 2018, 18:53
  • Autor:jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, po roku som stretol obľúbených ľudí. Hoci sme vďaka technike v pomerne častom kontakte, osobné stretnutie predsa poskytuje inú kvalitu komunikácie.

Rozhovor je úprimnejší, opis udalostí a zážitkov farbistejší. Aj ich príjem je vrúcnejší a vyznanie mám ťa rád má obojstranne väčšiu silu. O to mohutnejšie, že nás bolo v porovnaní s predošlým rokom – o dvoch viac. Malá Monika sa nosila v šatke v blízkosti tlkotu maminkinho srdiečka.
Malý Tomáško bol viac vidieť, pretože sa prihováral zvedavými otázkami a bol na Slovensku po prvý raz. V jeho krajine sa mu neviedlo veľmi dobre, až ho našli dobrí ľudia, ktorým jeho život nebol ľahostajný. Čierne očká na čiernom pozadí jeho krásnej tváričky sa v spoločnosti ostatných detí leskli zvedavosťou. Miestami sa leskli aj oči dospelých v dojímavej súhre a porozumení všetkých zúčastnených.
Podoby džezu na Rádiu Piešťany nemôžu ostať bez noviniek. Chystá sa hlasovanie ankety Esprit 2017 o najlepší slovenský džezový album roka. Rádio Piešťany je mediálnym partnerom tohto významného podujatia a predstavíme vám všetky nominované albumy. Novinky vychádzajú aj mimo spomínanej ankety. Vydavateľstvo Hevhetia sa môže popýšiť kvalitnými nahrávkami zahraničných umelcov.
Poľský klavirista a spevák Przemek Klezckowski nahral album s titulom Time, Sebastien Necca s jeho francúzskou formáciou Grounded nahrali pozoruhodnú nahrávku s titulom Morning Light. Kontrabasista a zásadná postava českej džezovej scény Jaromír Honzák vydal album Early Music a my si o týchto novinkách povieme viac.
Podoby džezu vysielame v nedeľu o 20.00 a reprízu relácie si môžete vypočuť vždy v stredu o 23. hodine. Prajem vám príjemný týždeň s priateľmi a úsmevnými ľuďmi a na stretnutie na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 08.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.
  • 10.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 10. decembra. Tento deň je Dňom ľudských práv. Meniny má Radúz.
  • 09.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 11. decembra 2023
Meniny má Hilda, zajtra Otília