Čajky sú po roku opäť vo finále Slovenského pohára!

• 20. januára 2018, 18:33

Basketbalistky Piešťanských Čajok môžu stále snívať o obhajobe Slovenského pohára, v semifinále totiž zvíťazili nad MBK Ružomberok 72:66. Finálový zápas proti víťazovi semifinále Good Angels Košice – ŠBK Šamorín sa uskutoční v nedeľu o 16:00.

Zverenkyne trénera Martina Pospíšila mali výborný vstup do stretnutia, po necelých troch minútach viedli už 5:0. Prvá štvrtina bola jasne v réžii Piešťanských Čajok, výbornou obranou vyhrávali už v 8. minúte 15:4. Potom sa dostali k slovu aj Ružomberčanky, ale prvú štvrtinu napokon prehrali 10:18. V druhej 10-minútovke zlepšili hráčky MBK svoj herný prejav, krok po kroku sťahovali z manka. „Ruža“ mala výbornú koncovku, za necelé štyri minúty zaznamenali 14 bodov za sebou, čo znamenalo napokon polčasové vedenie 33:29. Polčasová prestávka Piešťanom pomohla, dosť rýchlo sa im podarilo otočiť zápas opäť na svoju stranu. Potom to už bola bitka o každý bod, tímy sa často striedali vo vedeniach. Lepšie na tom bol pred záverečnou periódou Ružomberok, keď viedol 54:49. To najlepšie si nechali Piešťany však na koniec, najskôr vyrovnali na 58:58 a potom sériou 10:0 rozhodli o svojom postupe do finále. Ružomberok ešte zariskoval, ale domáce hráčky si skúsene postrážili koncovku. Piešťanské Čajky triumfovali nad MBK Ružomberok 72:66.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 72:66 (18:10, 11:23, 20:21, 23:12)

Piešťany: T. Páleníková 16, Podrugová 15, Bartáková a Zohnová po 9, Mikulášiková 2 (Smithová 11, Dudášová a Slamová po 4, Kašpárková 2)

Ružomberok: Ellenberg-Wileyová 25, Walker-Kimbroughová 22, Campbellová 5, Bozokiová 4, Mištinová 2 (Kováčiková 4, Jackovecová a Moravčíková po 2, Brownová 0)

TH: 16/14 – 15/10, Fauly: 19 – 18, Trojky: 4 – 6, Rozhodovali: Turčin, Margala, Bara

Martin Pospíšil, tréner Čajok: "Iný priebeh zápasu som ani neočakával, Ružomberok nie je súper, ktorého by sme mali porážať vysokým rozdieľom. Ružomberok má veľkú kvalitu, majú dve nové Američanky, ktoré sú výnimočné individuality. Teší ma, že sme zápas dokázali napriek všetkému zvládnuť.  V poslednej štvrtine sme na nich našli recept, zafungovali nám veci a mám radosť, že sme po roku opäť vo finále."

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Chýbala nám trošku lepšia konzistentnosť v obrane. Prebudovávame družstvo, v takomto zložení sme spolu desať dní. Chýbala nám agresivita v poslednej štvrtine. Piešťany nemali faul za sedem minút. Ťažko sa vyhráva, ak súpera nedonútite k faulom. Bol to pre nás po dlhšej dobe prvý ťažký zápas a mám z družstva dobrý pocit a pevne verím, že nás spolu čakajú pekné chvíle."