Piešťanské spravodajské naj: september 2017

  • Spravodajstvo
  • 8. januára 2018, 22:53
  • Autor:am

Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v septembri.

Víchor zhadzoval stromy na autá aj lampy
Silný vietor, ktorý sa nad naším regiónom prehnal vo štvrtok 14. septembra 2017, zhadzoval stromy na cesty i na autá, poškodzoval elektrické vedenia aj dopravné značky. Následky kalamity odstraňovali hasiči aj ďalšie dva dni. Tí piešťanskí mali robotu na Ulici M. Bela, kde odstraňovali stromy a konáre z dvoch zaparkovaných áut. Spadnutý strom zdemoloval nielen značku, ale aj lampu pouličného osvetlenia. Volali ich aj na Krajinskú cestu, kde bolo na chodníku viacero popadaných veľkých konárov.

(foto: vd)

Kompostáreň aj zberný dvor začali budovať
V priestoroch bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste v Piešťanoch sa pohybujú stavbári. Má tam totiž vzniknúť kompostáreň a bližšie k letisku presunú aj zberný dvor. Kúpeľné mesto tak na svojom okraji zabije dve muchy jednou ranou. Vybuduje prevádzky, ktoré jeho obyvateľom nie príliš voňajú a proti ktorým vzniesli petície. Jednu iniciovali v miestnej časti Kanada, druhú realizovali ľudia žijúci v blízkosti pôvodného zberného dvora.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián