Piešťanské spravodajské naj: máj 2017

  • Spravodajstvo
  • 5. januára 2018, 18:45
  • Autor:am


Rok 2017 je úspešne za nami a Piešťanský týždeň vás počas uplynulých päťdesiatich dvoch týždňov pravidelne informoval aj o aktualitách a novinkách z miestnej komunálnej politiky. V nasledujúcom seriáli vás preto postupne prevedieme celým rokom, pričom dnes si spoločne pripomenieme, čo sa v Piešťanoch udialo v máji.

Medveď v lesoch neďaleko Piešťan!
Prítomnosť našej najväčšej šelmy zaznamenala poľovnícka fotopasca v lesoch medzi obcami Šalgovce a Ardanovce. Po zimnom spánku vyhladovanému macovi zachutili i medové plásty a rozbil jeden z úľov, ktorý na svojich potulkách po okolí Piešťan objavil. Ochranár a uznávaný odborník na život medveďov Erik Baláž však ubezpečil, že ľuďom od tejto šelmy nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Zábery z poľovníckej fotopasce ukázali, ide o jedinca vo veku troch až štyroch rokov. U medveďov je vraj vcelku bežné, keď si po zime hľadajú teritórium, že sa zatúlajú ďaleko od miest, kde sa bežne vyskytujú. Pokiaľ však v tejto lokalite nezaznamenáte prítomnosť medvedice s mláďatami, nedá sa hovoriť o trvalom usídlení medveďov v lesoch nad Piešťanmi.

(foto: pror)

Poslanec Martin Valo sa stal viceprimátorom
Piešťany majú od posledných komunálnych volieb v roku 2014 v poradí už tretieho viceprimátora. Poverenie na výkon funkcie si od primátora Miloša Tamajku prevzal vo štvrtok 27. apríla mestský poslanec Martin Valo. Na svoj nový post nastúpil 1. mája. Nahradil tak M. Hyneka, ktorý sa tejto funkcie vzdal podľa jeho slov z dôvodu, že sa chce sústrediť na jesenné voľby do krajských zastupiteľstiev a venovať svojej podnikateľskej činnosti.
(foto: am)

Kolonádový most postriekali sprejeri
V máji si vandali vzali na mušku Kolonádový most a modrým sprejom postriekali jeho steny, ale i repliky leptov skiel zhotovené podľa originálov od Martina Benku. Nápisy bezohľadní ničitelia pamiatky nasprejovali v sobotu 6. mája v noci. Milovníci prechádzok sa tak v nedeľu mohli akurát pozastaviť nad tým, čo si týmto nezmyselným činom vlastne vandali chceli dokázať. Sprejerov nezastavilo ani to, že ide o národnú kultúrnu pamiatku.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav