KOMENTÁR: Pridrahá „liečba“ stihomamu

 • Nezaradené
 • 8. novembra 2017, 13:33
 • Autor:Jozef Vojčiniak

Na parkovisku na Školskej ulici chcel nový konateľ piešťanského bytového podniku Pavol Vermeš po svojom nástupe ušetriť desiatky tisíc eur, no desiatky tisíc vzápätí minul na „liečbu“ svojho stihomamu. Inak sa ani nedá vysvetliť 41-tisíc eur, ktoré táto mestská eseročka minula na „Posúdenie stavu informačnej a objektovej bezpečnosti“.

Vermeš svoje presvedčenie o tom, že je prenasledovaný, vyjadril aj pred poslancami na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva. „Zistil som, že som monitorovaný. Takým orgánom, hentakým orgánom. Ale mne to nevadí, lebo nepácham trestné činy,“ presviedčal poslancov.
A ako ďalej poslancov informoval, najal špecializovanú firmu na vyhľadávanie odpočúvacích a monitorovacích zariadení a vraj to nie je preto, aby im neunikali informácie, ale je to vraj z dôvodu, aby sa im niekto nenabúral do systému. A že je to naozaj len Vermešov stihomam, čo mestskú eseročku stál 41-tisíc eur, potvrdila i správa špecializovanej firmy, ktorú si na tento účel objednal.
Za povšimnutie však stojí i fakt, že predmetom činnosti tejto firmy nebola dodávka nejakých bezpečnejších počítačových serverov či softvérové zabezpečenie vnútornej siete bytového podniku, čo by takúto vysokú cenu zrejme aj odôvodnilo. Bytový podnik zaplatil takúto sumu len z dôvodu posúdenia stavu, jeho skonštatovania a vypracovania párstranového dokumentu o tom, či Vermeša niekto nesleduje, prípadne azda neodpočúva či nekradne mu informácie z počítača.
Aj obstaranie tejto špecializovanej firmy prebehlo v duchu Vermešovho štandardu. Tak, ako dal do prenájmu piešťanské teplo privátnej firme len na základe prieskumu trhu, rovnako i teraz použil najmenej transparentnú metódu prieskumom trhu. A tak sa verejnosť ani klienti bytového podniku nemôžu dozvedieť, či prostriedky, ktoré spoločnosti zaplatili, aj utráca účelne.
Ak Vermešov stihomam má pôvod len v jeho mysli, čo v podstate potvrdila i ním najatá firma, zrejme by pre bytový podnik vyšlo lacnejšie, ak by jeho šéf vyhľadal odborníka v úplne inom odbore, ako sú počítačové technológie či odhaľovanie odpočúvacích zariadení.

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha, Dňom otcov. Meniny má…
 • 17.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Trnavský samosprávny kraj výrazne zvýši platy zamestnancov v zariadeniach sociálnych služieb. Zvýšenie pocíti všetkých 1 145 zamestnancov, najviac však tí,…
 • 18.06.2018, 16:00
 • Kraj / Spravodajstvo
Dnes je sobota 16. júna. Tento deň je Medzinárodný deň afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
 • 16.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
 • 18.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava