Útulkáčom treba čistiť pelechy

  • Spravodajstvo
  • 16. júla 2017, 20:42
  • Autor:am

Horúčavy trápia nielen ľudí, ale i zvieratá. S vysokými teplotami sa musia popasovať aj pracovníci piešťanského útulku, ktorí sa starajú o psy a mačky rôznych plemien a veľkostí.

Najohrozenejšou skupinou sú veľké psy, ktorým pod náporom tepla môže zlyhať kardiosystém. Pracovníci musia dbať na pravidelný prísun čerstvej vody, chlpáčom tiež doprajú kúpeľ v bazéniku. Venčenie je však práve v horúcich dňoch obmedzené, a tak sa radšej vopred informujte, či je na takúto formu pomoci vami vybraný deň vhodný. „Opakuje sa to každé leto, aby neskolabovali. Psíkom sa v teple prechádzať ani nechce. Postačí im výbeh v útulku, aj to sa ťahajú hneď do tieňa. Koterce a ich steny sú neustále striekané vodou, sú do nich vmontované rozprašovače vody, ktoré ich chladia,“ uviedla riaditeľka útulku Ľubomíra Baleková.

Ak však máte možnosť a záujem, pracovníci útulku privítajú pomoc. Vždy je núdza o posteľnú bielizeň, uteráky, krmivo či piškóty. Taktiež sa zídu prípravky proti parazitom, očné či ušné masti. Výrazný nedostatok momentálne pociťujú v oblasti hygieny, núdza je o čistiace prostriedky. Uľahčiť týmto ľuďom prácu môžete prinesením dezinfekčných prostriedkov na kúpeľňové priestory, vodný kameň, podlahy a podobne.

0 Shares

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela