Našli nezvestnú Piešťanku utopenú na Sĺňave?

 • Spravodajstvo
 • 24. augusta 2016, 10:00
 • Autor:vd

Pri rozsiahlej pátracej akcii polície a záchranárov na vodnej nádrži Sĺňava objavili s pomocou vrtuľníka v pondelok 22. augusta vyplavené nehybné telo. Podľa reakcie manžela Piešťanky Márie Fox Filovej, ktorý sledoval pátraciu akciu a zavolali ho na identifikáciu, ide zrejme o jeho už týždeň nezvestnú ženu. Polícia doposiaľ identitu nepotvrdila.

„Polícia vykonávala miestne pátracie akcie a previerky na miestach, kde by sa nezvestná mohla nachádzať. V spolupráci so záchranármi prepátrali okolité obce a extravilány, taktiež aj rieku Váh a priľahlé oblasti. Pri pondelňajšej akcii vďaka zasahujúcemu vrtuľníku z leteckého útvaru ministerstva vnútra a ďalších záchranných zložiek bolo na Sĺňave, pri Vtáčom ostrove, nájdené ženské telo,“ uviedla pre Piešťanský týždeň hovorkyňa trnavskej polície Martina Kredatusová. K utopenej osobe zavolali obhliadajúceho lekára. „Ten vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu. Polícia začala trestné stíhanie,“ dodala hovorkyňa. To, či išlo o nezvestnú Piešťanku, potvrdia až výsledky testov DNA.

Polícia, manžel nezvestnej, jej otec, ale i ďalší príbuzní či priatelia podnikali kroky, smerujúce k jej nájdeniu od pondelka minulého týždňa. Zverejnili výzvu nielen na sociálnych sieťach, ale aj v médiách, v televízii, po celom meste vylepili plagáty s fotkou zmiznutej ženy, s jej opisom i ošatením a tiež informáciou, že odišla bez mobilu. Vytvorila sa aj skupina dobrovoľníkov, ktorí rodine pomáhali záhadne zmiznutú ženu nájsť.

Od utorka 16. augusta prešli a prehľadali široké okolie kúpeľného mesta, obtelefonovávali desiatky ľudí, Máriine kamarátky, známych, vypytovali sa na ňu všade. Stále verili, že Mária je niekde nažive.

Manžel Márie dával každý deň na facebookový profil nové informácie, kde a akým spôsobom sa ju pokúšal nájsť. Vyzýval ľudí na sociálnej sieti, aby zdieľali správu o strate jeho manželky a šírili ju.

Polícia aj dobrovoľníci prehľadali okolie rieky Váh i kanála, priestory medzi Hornou Stredou a Ratnovcami na oboch brehoch. Hľadali aj sonarom. Pretože Mária bola telesne zdatná, športovala, vedela dobre behať i plávať, dalo sa predpokladať, že nemohla len tak padnúť do rieky a utopiť sa. Zrejme sa však stal opak.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 34, ktoré je v predaji od 23. augusta.

Najnovšie správy

Sladká studená pochúťka obľúbená u malých i veľkých patrí už neodmysliteľne k letu. Kedysi sa v Piešťanoch predávala zmrzlina na…
 • 21.07.2018, 09:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 21. júla. Pred 138 rokmi sa v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik. Meniny má Daniel.
 • 21.07.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Vážsky ostrov Lido v Piešťanoch je tradičným miestom nielen na prechádzky v prírode, ale aj na šport, opekačky či rybačku.…
 • 21.07.2018, 10:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Obyvatelia piešťanských sídlisk sa z času na čas stretávajú s nepríjemným problémom. Tým sú preplnené nádoby na separovaný odpad, a…
 • 20.07.2018, 09:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Na sídlisku rodinných domov Floreát v Piešťanoch už niekoľko dní svieti biely matrac z manželskej postele vyhodený pri smetných nádobách.
 • 20.07.2018, 11:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava