Na Nálepkovej treba platiť až do deviatej večer

  • Spravodajstvo
  • 9. augusta 2016, 13:50
  • Autor:vd


Čitateľ Piešťanského týždňa požiadal redakciu o vysvetlenie situácie s platením parkovného na Nálepkovej ulici v Piešťanoch po ôsmej hodine večer a tiež počas nedieľ a sviatkov.

Opísal svoje skúsenosti: „V nedeľu 31. júla som niekoľko minút po osemnástej hodine zaparkoval na parkovisku pod mostom na Nálepkovej ulici, pretože som si v meste a v Auparku potreboval niečo vybaviť. Napriek tomu, že platené parkovanie je na tomto parkovisku v pracovných dňoch ohraničené do 19.00 a v nedeľu a vo sviatok by malo byť pakovanie bez poplatku, pracovníčka v búdke ‚veselo‘ inkasovala od vodičov vychádzajúcich z parkoviska ešte aj po ôsmej hodine večer a spoplatnenie platilo dokonca aj pre vodičov prichádzajúcich po tomto čase na parkovisko. Domnievam sa, že takýto postup prevádzkovateľa parkoviska nie je správny. V poslednom období sa mi to nestalo po prvý raz. Bol by som za to, aby sa situácia objasnila, respektíve v prípade zmeny časovania parkovania za poplatok má byť zmenená aj informácia časových údajov na príslušnej informačnej tabuli. Malo by to platiť aj vtedy, ak išlo o jednorazový postup. Myslím si, že podobný názor zrejme budú mať aj viacerí vodiči, takže nehovorím iba za seba."

Situáciu objasnila Eva Bereczová, hovorkyňa Mestského úradu v Piešťanoch: „V zmysle schváleného všeobecného záväzného nariadenia o podmienkach státia v zóne dopravného obmedzenia a plateného parkovania je parkovanie vozidiel na zriadených parkovacích miestach v tejto zóne spoplatnené v čase od 7.00 do 19.00 h a parkovisko na Nálepkovej ulici v období od 1. 6. do 15. 9. je spoplatnené od 7.00 do 21.00 h. Spoplatnenie parkovacích miest v zóne je aj v sobotu a nedeľu. Tieto informácie sú uvedené na informačnej tabuli situovanej pred vstupom na parkovisko."

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 9. augusta.


0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor