V kúpeľoch súťažili dobrovoľní hasiči

  • Nezaradené
  • 23. júna 2016, 12:42
  • Autor:am

Dobrovoľní hasiči si opäť overili svoje schopnosti v likvidácii požiaru. V sobotu 18. júna si na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch zasúťažilo šesť mužských tímov v 27. ročníku turnaja s názvom Putovný pohár riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov, s ohňom zápasili aj mládežníci z Moravian nad Váhom a Maduníc.

Krásne počasie súťaži prialo, a tak napokon na Kúpeľný ostrov dorazili okrem domácich, kúpeľných hasičov aj ich kolegovia z okolitých obcí. V zásahu napokon zvíťazili a Putovný pohár si domov odniesli Radošinci, striebornú medailu si vyslúžili dobrovoľní hasiči z Krakovian a tretie miesto si vybojovali Vrbovčania. Výborné výkony však podali i hasiči z Veľkého Orvišťa a Svrbíc.

Do druhej časti súťaže sa síce zapojili iba dve mládežnícke družstvá, no všetci zúčastnení sa potešili, že si navzájom môžu zmerať sily v hre Plameň: požiarny útok s vodou. Víťazstvá si obecné družstvá podelili, na chlapčenský stupienok víťazov sa postavili Moravanci. „Napriek tomu, že naša technika, s ktorou deti súťažia, má najlepšie roky dávno za sebou, stále dokazuje, že ľudský faktor môže z nej ešte stále vyťažiť a zvíťaziť nad ňou, tak ako naši chlapci, ktorí z nej vydolovali prvé miesto s časom 22:04 sekundy,“ povedal Erik Moravanský, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Moravany nad Váhom. Ich dievčatá dosiahli čas 24:69 s, skončili na druhom mieste. „Nesmierne si cením hlavne to, že deti tomuto krásnemu športu a hlavne poslaniu, ktoré hasičstvo predstavuje, prepadli a s veľkým elánom a chuťou chodia nielen na tréningy a súťaže, ale tešia sa na ďalšie akcie. Verím, že z nich vyrastú naši ďalší plnohodnotní členovia DHZ Moravany nad Váhom,“ dodal E. Moravanský.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 21. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel