Prekážkový Cross race dal pretekárom riadne zabrať

• 31. augusta 2015, 13:32
  • Autor:th/jb

Brodenie sa v blate, plávanie v teniskách, šplhanie sa po stohu slamy a dobrý pocit po pretekoch s kapelou Slniečko. Tak toto všetko mohli zažiť pretekári na prvom ročníku prekážkového behu Cross race, ktorý sa konal za slnečného počasia v sobotu 22. augusta na Bezovci. Vyše sedemdesiat bežcov si zmeralo sily v dvoch dĺžkach trate a rozhodne ich nečakalo nič jednoduché.

Štart sa trošku oneskoril, nakoľko si organizátori chceli byť stopercentne presvedčení o bezpečnosti trate. Niekoľko minút po jedenástej to všetko vypuklo. Najskôr sa na kratšej, trojkilometrovej, trati predstavili amatéri. Medzi nimi dominoval s časom 33 minút a 15 sekúnd Dušan Macháč. Tesne za ním skončil Michal Gallo s 27-sekundovým odstupom, na tretej priečke sa umiestnil Ondrej Golský, ktorý na víťaza stratil tri minúty.
Potom nasledovala kategória Elite, pretekári museli prekonať šesťkilometrovú trať. Tá bola rozdelená do niekoľkých skupín, ktoré štartovali v rozmedzí piatich minút. Medzi mužmi bol najrýchlejší Pavol Koval s časom 44 minút a 21 sekúnd. Dve minúty naňho stratil Michal Gombarčík, za ktorým dobehol do cieľa so stratou troch sekúnd Pavol Malík s časom 46:56 min.
Prekážky vôbec nerobili problém ani nežnejšiemu pohlaviu a niektoré pretekárky to natreli aj chlapom. Kategóriu Elite medzi ženami vyhrala Tatiana Gombarčíková s časom 54 minút, dve minúty na ňu stratila druhá Jana Beňačková (56:09 min). Bronz čakal v cieli na Karin Matejovú (1:03 h).

VÝSLEDKY:
Amatéri: 1. D. Macháč, 2. M. Gallo, 3. O. Golský, 4. K. Briška, 5. P. Koval, 6. M. Žlnay, 7. T. Peťkovská, 8. Š. Peťkovský, 9. P. Siget, 10. J. Kostoľný

Elite muži: 1. P. Koval, 2. M. Gombarčík, 3. P. Malík, 4. R. Školík, 5. J. Hodúl. 6. L. Kirka, 7. M. Potoček, 8. P. Schulz, 9. M. Pekarčík, 10. M. Odehnal

Elite ženy: 1. T. Gombarčíková, 2. J. Beňačková, 3. K. Matejová, 4. M. Miklíková, 5. M. Bieliková, 6. Z. Jakubičková, 7. K. Mrázová, 8. M. Santusová, 9. K. Masárová, 10. K. Tešková