Čajky vybojovali v stredoeurópskej lige CEWL bronzové medaily

• 8. marca 2015, 13:41
  • Autor:T. Horký

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa počas uplynulého víkendu predstavili v českom Nymburku na Final Four stredoeurópskej ligy CEWL. V sobotňajšom semifinále najskôr Čajky prehrali s rumunským tímom CSU Alba Iulia iba o štyri body – 52:56. No v nedeľnom súboji o tretie miesto porazili český klub Basketball Nymburk 71:64 a získali tak bronzové medaily.

Semifinále:
C.S.U. Alba Iulia (Rum.) – Piešťanské Čajky (SR) 56:52 (14:17, 14:13, 17:5, 11:17)
Čajky sa v semifinále Final Four postavili v sobotu proti Rumunkám C.S.U. Alba Iulia. Čajkám sa v prvej štvrtine darilo lepšie a vyhrali ju v pomere 17:14. Piešťanské basketbalistky si udržali vedenie aj do konca prvého polčasu, keď sa na prestávku šlo za stavu 30:28 v prospech Čajok. Piešťanským hráčkam však  nevyšla tretia štvrtina, ktorú prehrali 5:17, no v poslednej časti dokázali opäť zabrať a dostať sa späť do zápasu. Hoci poslednú časť Čajky vyhrali 17:11 na víťazstvo a postup do finále to nestačilo a v dramatickom súboji tak podľahli Rumunkám 52:56.
Zostava/body Čajok: Bartoňová 4, Tatham 11, M. Páleníková 9, Stehlíková 17, Krč-Turbová 6 (Dudášová 3, Felixová, T. Páleníková 2, Zentková)

O tretie miesto:
Basketball Nymburk – Piešťanské Čajky 64:71 (21:20, 34:33, 51:53)
Úvod zápasu Piešťanským Čajkám nevyšiel a domáce hráčky Nymburku šli rýchlo do vedenia 13:8. Čajky však dokázali otočiť skóre na 16:13, no prvá štvrtina napokon vyznela pre Nymburk tesne 21:20. Podobne vyrovnaná hra bola aj v druhej časti a po prvom polčase bol stav 34:33 pre Nymburk. V tretej časti však nachvíľu poľavili v obrane a Nymburk navýšil skóre. Čajky však začali hrať zodpovednejšie a premieniať svoje protiútoky, čím si vytvorli šesťbodový náskok 51:45. Piešťanky však prišli o vyfaulovanú Stehlíkovú, no do konca tretej časti si vedenia udržali, no Nymburk znížil na 53:51. Čajky však v poslednej štvrtine zapli, vytvorili si dostatočný náskok, ktorý sa Nymburku nepodarilo dorovnať a tak Čajky zvíťazili 71:64. Piešťanské basketbalistky tak získali za tretie miesto v stredoeurópskej CEWL bronzové medaily a vybojovali ďalší cenný úspech.
Zostava/body Čajok: Bartánusová 2, Dudášová 2, Zentková, Stehlíková 2, Balážová, Krč-Turbová 19, Tatham 17, Horváthová, Felixová 2, Bartoňová 13, T. Páleníková 3, M. Páleníková 11

Najbližšie čaká Piešťanské Čajky semifinálový zápas play-off extraligy proti MBK Ružomberok v sobotu 14. marca o 18.00 hod na domácej palubovke.