Masters vodnopólisti KVP skončili v Bratislave siedmi

  • Vodné pólo / Šport
  • 2. decembra 2014, 17:18
  • Autor:R. Chlpek

Vodnopóloví veteráni KVP Kúpele Piešťany ukončili tohtoročnú sezónu v Bratislave na 15. ročníku medzinárodného turnaja pod názvom Slovakia Open Masters v dňoch 21.-22. novembra. Piešťanci nastúpili v oklieštenej zostave a ich výkony stačili na konečné siedme miesto.

Piešťanci mali v piatok len dvoch hráčov na striedanie a v sobotu dokonca jedného. Nemohli teda pomýšľať na obhajobu minuloročného prvenstva. Na turnaji hrali hráči starší ako 35 rokov. Okrem pólistov z kúpeľného mesta sa turnaja zúčastnili domáca Slávia UK Bratislava, Tipo Budapešť, CZ Belehrad, výber Čiech, VK Omiš, Stara Sava Zahreb a Dynamo Ľvov. Družstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín.
Piešťanci vo svojej B-skupine odohrali vyrovnané zápasy. S Budapešťou prehrali 7:8, keď tri góly dal Polák a po jednom pridali M. Berlanský, R. Berlanský, Kuna a Ferančík. V stretnutí s Omišom prehrali taktiež o jeden gól v pomere 6:7 (tri góly strelil R. Berlanský, po jednom pridali Polák, Ferančík a M. Petričevič). Aj svoj záverečný zápas v skupine hráči Kúpeľov so srbským Belehradom prehrali, a to 5:7. Po dva góly dali Adamkovič a Polák, jeden pridal Ferančík.
V zápase o celkové siedme miesto hráči KVP zvíťazili nad Výberom Čiech 8:4, keď sa do brány hostí trafili Ferančík (3), Adamkovič (2), Polák, M. Berlanský a Kuna. Víťazom turnaja sa stala Slávia UK Bratislava.
Zostava KVP: Chlpek, Kolárik, R. Berlanský, Ferančík, Polák, M. Berlanský, Adamkovič, M. Petričevič, M. Berlanský

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 2. decembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop