Rally jazdci Vrábel s Michalcom odštartovali výborne

  • Šport / Ostatné športy
  • 14. mája 2014, 08:59
  • Autor:TH/foto: Maroš Sucháč

Posádka piešťanských rally pretekárov Tomáš Vrábel a Pavol Michalec odštartovala svoju ďalšiu sezónu. Po minuloročnej výbornej druhej priečke v triede P1 Slovenského rally pohára by Piešťanci radi nadviazali na tento úspech, čo sa im zatiaľ darí. V úvodných dvoch pretekoch zakaždým prišli na striebornej pozícii.

Piešťanskí pretekári sa na prvých pretekoch sezóny predstavili v dňoch 28.-30. marca na maďarskej Vredenstein 20. Miskolc Rally. Preteky boli súčasťou Slovenského rally pohára, majstrovstiev Slovenska i Maďarska. Vrábel s Michalcom vo svojej kategórii skončili druhí a v celkovom poradí na štvrtom mieste. „S umiestnením môžeme byť spokojní. V Maďarsku sme v prvej rýchlostke dostali defekt, ktorý sme potom opravili. V ďalšej rýchlostnej skúške sa nám podarilo opäť poškodiť iné koleso, mali sme prasknutý disk. Našťastie, pneumatika vydržala ešte aj poslednú skúšku a v absolútnom poradí sme skončili na štvrtom mieste. Sme veľmi radi, že sme mohli zažiť aj rally v Maďarsku. V tejto krajine je rally populárne, na tratiach bolo veľmi veľa divákov a výborná atmosféra. Takisto rýchlostné skúšky boli zaujímavé a súťaž sme si aj napriek problémom užili,“ povedal vodič T. Vrábel.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 13. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 28.09.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 28. septembra 2020
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela