Pomoc pre Filipíny

  • Spravodajstvo
  • 20. novembra 2013, 15:20
  • Autor:red/sčk

Slovenský Červený kríž vyhlásil verejnú zbierku na pomoc obetiam ničivého tajfúnu na Filipínach. Tajfún Haiyan zasiahol takmer 11 miliónov obyvateľov Filipín, viac ako pol milióna z nich zostalo bez strechy nad hlavou a stratili pocit domova. V zúfalstve potrebujú našu pomoc. Potrebujú pitnú vodu, základné potraviny a lekársku starostlivosť.

Slovenský Červený kríž sa vyhlásením verejnej zbierky zapája do výzvy Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Aj občania Slovenska môžu prispieť k zabezpečeniu pomoci  100-tisíc filipínskym rodinám vo forme potravín, pitnej vody, strechy nad hlavou a ďalšej nevyhnutnej podpory po dobu 18 mesiacov.

Finančné príspevky je možné zasielať na osobitný účet verejnej zbierky:

číslo účtu: 665555/0200
variabilný symbol: 201311


Výťažok zo zbierky, ktorá potrvá do 20. decembra 2013, bude prostredníctvom Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca (MFČK/ČP) zaslaný Filipínskemu Červenému krížu na obnovu a záchranné operácie v postihnutých oblastiach.

Filipínsky Červený kríž má širokú sieť v teréne, so silnou podporou Medzinárodného hnutia, čo uľahčí poskytovanie pomoci aj v odľahlých komunitách.

Informácie nájdete aj na aktuálnej stránke MFČK/ČP venovanej Filipínam.

Veríme vo vašu podporu!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda