Marius Pedersen: Separovaný odpad nezmiešavame

  • Spravodajstvo
  • 8. októbra 2013, 12:33
  • Autor:jk

Piešťancov rozčuľuje, že si dávajú námahu s triedením komunálneho odpadu a pritom ho smetiari zmiešavajú dovedna. Spoločnosť Marius Pedersen to popiera.

„Vynášali sme papier do kontajneru so separovaným odpadom a všimli sme, že ho smetiari dávajú normálne s ostatným odpadom. Veľmi nás to pobúrilo, lebo ľudia sa snažia odpad separovať a keď človek vidí, že to k ničomu nie je, tak je pohoršený a hlavne znechutený. Minimálne primátor by sa tým mal zaoberať, pretože takto sú propagácie zbytočné, keď separovanie nemá vlastne zmysel,“ uviedol pre Piešťanský týždeň obyvateľ sídliska A. Trajan, ktorý si neželá byť menovaný. Podobné skúsenosti majú aj niektorí ďalší občania.
Akciová spoločnosť Marius Pedersen sídliaca v Trenčíne je dcérskou spoločnosťou najväčšej súkromnej dánskej spoločnosti v segmente  nakladania s odpadmi.
Generálny riaditeľ spoločnosti Marius Pedersen Oliver Šujan na otázky Piešťanského týždňa odpovedal: „Vzhľadom na veľký rozsah našich činností – spomínanými vozidlami vyvážame papier, plasty, sklo, kovy, tetrapaky, bioodpad aj zmesový komunálny odpad – sa stáva, že rôzne odpady z jednej ulice vyvážajú aj dve-tri vozidlá za deň."
Viac o vyjadrení spoločnosti Marius Pedersen v Piešťanskom týždni. Nové vydanie nájdete už dnes na pultoch svojich predajcov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich