Chystajú projekt pre seniorov i tiesňovú lienku

  • Spravodajstvo
  • 20. augusta 2013, 08:04
  • Autor:ip/MsÚ

Piešťanská radnica po uzavretí zmluvy s Asociáciou samaritánov Slovenska uhradila financie za jednotlivé mobilné jednotky domáceho tiesňového volania.

Túto sociálnu službu mesto začne využívať už v najbližších dňoch. Okrem využitia tejto služby sa starší ľudia budú môcť prihlásiť aj na niektorý z pripravovaných kurzov projektu aktívneho starnutia seniorov. „So samaritánmi sme sa dohodli, že okrem našej evidencie nám poskytnú o klientoch aj ich záznamy. Budeme mať dokumentáciu a vedieť, o aké vybavenie klienti požiadali a pokiaľ by prišlo k prípadnému odstúpeniu od zmluvy z akéhokoľvek dôvodu, budeme môcť pružnejšie zareagovať a pripraviť podmienky pre ďalšieho potenciálneho záujemcu,“ vysvetlila dohodu medzi radnicou a asociáciou prednostka Mestského úradu Piešťany Denisa Bartošová.
Čo všetko mesto pripravuje pre dôchodcov i aké kurzy sa budú realizovať, to všetko sa dočítate v najnovšom čísle Piešťanského týždňa – v predaji oddnes!

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 17. mája. Tento deň je Svetovým dňom hypertenzie a Svetovým dňom telekomunikácií. Meniny má Gizela, Aneta.
  • 17.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 18. mája 2024
Meniny má Viola, zajtra Gertrúda