Futbalistom sa nedarí, prehrali s Novým Mestom

• Šport / Futbal
  • 10. apríla 2013, 08:34
  • Autor:J. Valo (m)

Aj keď sa v Považskom derby očakávalo bezproblémové víťazstvo domácich, skutočnosť bola celkom iná. Ich trápenie totiž pokračuje ďalej. Neustále zmeny v zostave a z toho plynúca nezohratosť sa ukázali v plnej miere. Futbalisti PFK Piešťany prehrali so susedným Novým Mestom nad Váhom 0:2 a nachádzajú sa na štvrtom mieste tabuľky tretej ligy.

Piešťanci mohli ísť do vedenia už v úvode zápasu. V 6. min bol faulovaný v šestnástke Kuba. Nariadený pokutový kop brankár hostí Šemrinec Pavlovičovi vyrazil a následná jeho dorážka skončila na žrdi. Dobrým pohybom a rýchlymi kombináciami sa hostia často dostávali k bránke PFK. V 17. min skončila po centri hlavička Horčičáka v sieti bezmocného Hodulíka – 0:1. V 24. min po ďalšom centri hlavičkoval Klačman vedľa, no o štyri minúty sa Šiko výborne zbavil obrancu a jeho center poslal Žák nekompromisne pod brvno – 0:2. Až v závere polčasu sa prebrali aj Piešťanci. No strela Kubu skončila na bočnej sieti a tri strely Ulricha zlikvidoval výborný Šemrinec. Hlavne tá posledná volala po góle. Očakávaný tlak a zlepšená hra zverencov Michala Krajčoviča po prestávke neprišli.
Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní piešťanského týždňa.