Najhoršia prehra Dominiky Cibulkovej za dva roky

  • Šport / Tenis
  • 23. januára 2013, 09:07
  • Autor:sita/ms

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako pätnásta veľmi nečakane prehrala v stretnutí druhého kola dvojhry žien na prvom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne s ruskou kvalifikantkou Valeriou Savinychovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 132 minút tesne 6:7, 4:6. Pre 21-ročnú Savinychovú to je najväčší úspech v kariére, pretože ešte nikdy nevyhrala grandslamový zápas.

Cibulková mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 30:57 a Savinychová 16:33. Piešťanka mala navyše sedem dvojchýb. Dominika síce predviedla tradične bojovný výkon, ale bez potrebnej istoty, konštantnosti a dôrazu. Outsiderka si počínala nad očakávania odolne vo výmenách, hoci v nich bola pasívnejšia. Savinychová si často pomohla solídnym servisom a hrala nenápadnejšie, o to však konzistentnejšie. Využila nie práve najpresvedčivejší a najsebavedomejší výkon súperky. Dvadsaťtriročná Cibulková si zo singlovej súťaže odnáša 100 bodov do hodnotenia a prémiu 45 500 dolárov.
Pre držiteľku dvoch trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne z Moskvy a Carlsbadu je prehra so Savinychovou renkingovo najhoršia od 12. októbra 2010, keď v prvom kole v Linzi nestačila na Grékyňu Daniilidouovú, vtedy 204. v systéme pre nasadzovanie.
Viac o účinkovaní Dominiky Cibulkovej na Australian Open sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťnského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 07.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína