Piešťanské Čajky deklasovali ŽBK Poprad

• 9. decembra 2012, 12:24
  • Autor:M. Sarvaš

Na domácej palubovke v hale Gymnázia Pierra de Coubertina si v sobotu podvečer zmerali sily Piešťanské Čajky s basketbalistkami spod Tatier. Už pred zápasom bolo viac-menej jasné, kto bude na ihrisku vládnuť, pretože Popradčanky mali k dispozícii na striedanie iba dve hráčky. Čajky tak nemali problém získať si vysoký náskok a zápas vyhrali rozdielom 67 bodov – 94:27.

Už od úvodných minút bolo vidieť hernú prevahu Čajok a aj rozdiel v skóre postupne narastal. V druhom polčase dokonca hostky dokázali dať len sedem bodov, z toho tri v tretej a štyri v štvrtej štvrtine. V domácom družstve sa dostali na palubovku všetky Čajky okrem stále zranenej američanky Dymond Simon. Piešťanské hráčky často nútili hostky agresívnou obranou k chybám, ktoré po rýchlych kombinačných akciách Čajky trestali peknými košmi. Výborné momenty v útočnom doskoku ukázala Páleníková, ktorá dokonca pri jednom z doskokov preskočila brániacu basketbalistku z Popradu.
K zápasu sa vyjadril výkonný riaditeľ piešťanského tímu Miloš Drgoň: „Každý zápas, v ktorom hrajú dve družstvá rozdielnej výkonnosti je náročný. Hlavne z motivačného hľadiska. Je nutné dievčatá prinútiť, aby hrali naplno, i keď je jasné, že bez problémov vyhrajú. To sa nám s Popradom podarilo, a to aj napriek tomu, že na ihrisku bolo veľa hráčok, ktoré mali doteraz v lige menšiu minútáž.“