„Havrani“ jasne porazili „Kamzíkov“

• 26. októbra 2012, 21:05
  • Autor:SITA / P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. V. Nemec (S. Saliji, Otčenáš), 20. Drgoň (H. Ručkay, V. Nemec), 34. J. Ručkay (H. Ručkay), 60. Stupka (Mertel, V. Urban) – 20. Balán (Vandas, D. Buc)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Nikkilä (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – J. Tvrdoň, P. Tvrdoň, 2384 divákov

Zostavy: Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, A. Hruška, Bučka – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji Poprad: Nikkilä – M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, R. Suchý, Pentikäinen, D. Kramár, M. Kurali, Jáchym – Hvila, Klouda, R. Tomas – Vandas, Balán, D. Buc – Sabolič, Koskinen, S. Takáč – Matúš Paločko, B. Rapáč, Homa
Do stretnutia vstúpili aktívnejšie Popradčania, domáci pôsobili ustráchaným dojmom. V 7. min sa však dostali do vedenia, prihrávku S. Salijiho zužitkoval na otvorenie skóre Nemec. O dve minúty neskôr hosťujúci Vandas takmer vyrovnal, osamotený sa ocitol sám pred brankárom, no v koncovke zlyhal. V 11. min mohol Nemec pridať svoj druhý presný zásah, zblízka však neprekonal Nikkiläho. Domáci prevzali iniciatívu, ktorá v 20. min vyústila do presilovkového gólu Drgoňa. Piešťanci však následne inkasovali, tesne pred odchodom do šatní znížil na rozdiel jediného gólu Balán.
V 25. min mali domáci dve veľké gólové príležitosti, no ani jednu nevyužili. Podarilo sa im to až v 34. min. Peknú akciu vymyslela bratská dvojica Ručkayovcov, do gólovej listiny sa zapísal Jakub. Druhé dejstvo uzavrela Urbanova prudká strela, za chrbtom popradského brankára však neskončila.
Tretia tretina mala vyrovnaný priebeh. Domáci sa v nej snažili zvýšiť svoje vedenie, ale pozahadzovali viacero šancí. Príležitosti nepremenili postupne bratia Ručkayovci, Otčenáš, ani Brňák. V záverečnej minúte stretnutia Stupka zoči-voči Nikkiläovi neuspel, no svoju chybu napravil o 20 s neskôr a strelou do prázdnej bránky počas power-play hostí stanovil konečné skóre stretnutia na 4:1