Na Šarkaniádu prišlo 250 ľudí a desať psov

  • Nezaradené
  • 22. októbra 2012, 10:06
  • Autor:vd

PIEŠŤANY – Po prvýkrát sa na piešťanskej Šarkaniáde odovzdával aj putovný pohár. Sošku s vyobrazením bájneho Ikara získal za doma vyrobeného šarkana Oliver Kopún z Piešťan. Druhá bola Rozália Lazarová a Natália Kučerová a tretí Viktória Bytarovská a Matej Hudcovič z Piešťan.

Porotcovia  po tohtoročnej skúsenosti, keď sa po slnkom zaliatej oblohe nad Čerevenou vežou preháňali draky z Lídla, Kauflandu a Tesca uvažovali, že zriadia ešte jednu kategóriu s názvom – doma dotvorený šarkan.
„Vítame vás na Šarkaniáde.  Je nedeľa 21. októbra, hodiny ukazujú čas pol druhej. Takže sme tu iba pol hodinu a  a už je nás tu vyše sedemdesiat,“  vítal účastníkov Peter Demko z o.z. Kvas.  To ešte netušil, že šiesty ročník tohto podujatia bude prelomový. „Prišlo sem dohromady až 25O ľudí a desať psov,“ vyhodnotil účasť jeho kolega Aurel Rusnák. Základňa Kvašákov bola blízko modrej turistickej značky na Červenej veži. Tu založili pod kotlíkom, v ktorom bublala voda na čaj, o kúsok ďalej chystali súťaže pre deti, pod kopcom sa na stráni nad Piešťanmi naháňali deti aj ich rodičia so šarkanmi.
O atmosfére, ktorá tu vládla sa dočítate aj v piešťanskom týždni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána