Výhru si odvážajú po samostatných nájazdoch hokejisti Martina

• 12. októbra 2012, 19:50
  • Autor:sita / P. Jurák

ŠHK37 Piešťany : MHC Mountfield Martin – 2 : 3

Prvá tretina sa niesla viac v znamení Piešťan, o čom svedčil aj pomer striel (18:3). Už v 2. min mohli Piešťany viesť zásluhou J. Ručkaya, no sám zoči-voči Šúrekvi neuspel. Veľkú šancu vsietiť vedúci gól mal aj domáci Jánoš, no po akcií z ľavého krídla trafil iba dobre postaveného martinského brankára. V 11. min sa po krásnej akcii domácich presadil J. Ručkay. Piešťany pokračovali v tlaku, no Šúreka nedokázali prekonať. Keď už sa zdalo, že prvá časť vyznie jednoznačne v podaní Piešťan, na druhej strane skóroval po prihrávke Berana a Markoviča Petruška.
V úvode II. tretiny sa zopakovala situácia z prvej časti, keď sa v samostatnom úniku rútil na brankára Martinčanov J. Ručkay, no nepremenil šancu. Čo sa nepodarilo J. Ručkayovi, vyšlo Melichárekovi, ktorý sa natlačil pred brankára, oklamal ho telom a Piešťany viedli 2:1. Domáci hráči už pravdepodobne boli mysľou v šatniach, no pred druhou sirénou vyrovnal na 2:2 J. Perniš.
V 44. min Markovič nepotrestal chybu domácej obrany, keď po dôraznom napádaní vypichol puk, no túto šancu nedokázal zužitkovať. V 53. min Stupka neprekonal pozorne chytajúceho Šúreka. Takisto Mertel sa nepresadil v 57. min pred matinským brankárom a neúspešný bol aj H. Ručkay. Po tejto vyrovnanej tretine nasledovalo predĺženie.
To bolo z oboch strán veľmi opatrné, čo vyústilo do sam. nájazdov. Až v druhej sérií skóroval hosťujúci Markovič a hostia si od nováčika z Piešťan odvážajú dva body.

ŠHK 37 Piešťany – MHC Mountfield Martin 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 11. J. Ručkay (H. Ručkay, Otčenáš), 25. T. Melichárek (V. Urban, Brňák) – 20. T. Petruška (M. Beran, Markovič), 38. J. Perniš (Fadrný, Slávik), rozhodujúci sam. nájazd Markovič
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – J. Tvrdoň, Výleta, 2310 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, Bučka, A. Hruška, Lintner – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Otčenáš, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – B. Jánoš, V. Nemec, S. Saliji,
Martin: Šúrek – A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, J. Perniš, Alexejev, M. Danko – Markovič, M. Beran, T. Petruška – Murček, M. Hollý, Mikušovič – Slávik, Fadrný, L. Vartovník, Slávik – Hús, Dírer, Kentoš