Vrábel a Michalec štvrtí na Rally Košice

• 12. septembra 2012, 15:44
  • Autor:M. Sarvaš

Uplynulý víkend sa uskutočnili predposledné preteky Slovenského Rally Pohára. Piešťanská rally posádka Vrábel a Michalec úspešne dojazdila bez nehody až do cieľa, čo sa mnohým posádkam nepodarilo a vybojovala štvrté miesto vo svojej kategórii a dvanáste miesto v celkovom poradí. Preteky nedokončilo 43 posádok. Absolútnym víťazom sa stala poľská posádka Kajetan Kajetanowicz s Jaroslavom Baranom.
Pod článkom nájdete video priamo zo závodného auta posádky Vrábel-Michalec.

Boli to najnáročnejšie preteky sezóny. Pozostávali z dvoch súťažných dní, počas ktorých sa odjazdilo sedem rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke cez 70km. Prvý deň sa išli tri z nich a viac než 20 posádok svoju jazdu nedokončilo. Ďalší deň bol tiež rovnako dramatický. Pri dvoch nehodách museli zasahovať záchranné zložky, ale našťastie, nikto nemal vážne zranenia. Z tohto dôvodu bola zrušená piata rýchlostná skúška.
"Na týchto pretekoch sme nazbierali veľa cenných skúseností. Sme veľmi radi, že sme neskončili ako veľa súperov, s poruchou alebo nehodou. Išli sme bez chyby a z techniky, čo máme, sme vyťažili maximum. Môžeme byť so sebou spokojný," povedal o pretekoch navigátor Pavol Michalec.